Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Literatura dziecięca -> Dziwny czas — Julia Pallado
Dziwny czas — Julia Pallado

Dziwny czas

Cena: 29,00 zł 24,00 zł
Nakład wyczerpany
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Kinga i Ola to najlepsze przyjaciółki. Mieszkają w tym samym bloku i chodzą do jednej klasy. Mają swoją ulubioną zabawę, w której są księżniczkami we własnym bajkowym królestwie. Dzięki sile wyobraźni dziewczynki kolorują otaczającą je szarą rzeczywistość okresu Peerelu. Niespodziewanie rodzice Oli emigrują na zachód, zabierając dziewczynkę ze sobą. Jednak dzięki magii i skrzydlatemu koniowi Kinga odwiedza swoją przyjaciółkę…

Julia Pallado — pedagog specjalny, początkująca pisarka, mama Hani i Antka.
„Moja córka Hania zamęczała mnie pytaniami: «Mamo, ile miałaś Barbie? Jakie były Twoje ulubione bajki na DVD?» Tłumaczyłam jej, ale ona nie mogła zrozumieć, że jako mała dziewczynka żyłam w zupełnie innym świecie. Jej zabawki, przeżycia są zupełnie inne, ale jest coś, co nas łączy — obie jako małe dziewczynki uwielbiałyśmy rysować i tak powstała ta książeczka dla niej, dla Was i dla mnie, z moich wspomnień, marzeń, z rysunkami Hani, bo wyobraźnia jest ponadczasowa”.

Szczegóły

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 1 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Bartłomiej Skowron  (5.10.2010)
"Dziwny czas" czyta się jakby był zapisem prawdziwej historii, w której rozstają się dwie przyjaciółki-Kinga i Ola. Autorka ma niewątpliwy talent do szkicowania relacji między dziećmi-widać, że zna i rozumie dzieci. Napisany lekko i z polotem, "Dziwny świat" zafascynował mnie i mojego synka, dla którego rzeczy opisane w książce brzmią jak, momentami, bardzo groźna baśń.
Polecam każdemu ojcu (matce), który czyta swoim pociechom przed snem; podział na zrytmizowane, krótkie rozdziały powoduje, że dzieci się nie nudzą, a do książki można wrócić kolejnego wieczoru. No i te ilustracje małej Hani! Odważne posunięcie, by w książce zamieścić rysunki córki autorki, moim zdaniem, zasługuje na słowa pochwały. Więc chwalę-brawo! Mój syn od teraz kocha Pegazy.

Dodaj własną recenzję