Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Literatura dziecięca -> Dziewczynka i czarownica — Alicja Kramer
Dziewczynka i czarownica — Alicja Kramer

Dziewczynka i czarownica

Cena: 25,99 zł 22,09 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Jedna mała dziewczynka i tyle kłopotów!

Czym kończą się nieprzemyślane decyzje, nadmierne zaufanie wobec obcych i nieznajomość reguł rządzących baśniami?

Już wkrótce przekona się o tym mała Nora. Podczas rodzinnego pikniku dziewczynka gubi się w lesie i trafia do samotnej, drewnianej chatki. Mieszkająca w niej staruszka wydaje się całkiem sympatyczna i częstuje Norę niezwykłym napojem, dzięki któremu dziewczynka po raz pierwszy od dłuższego czasu zwycięża w rozgrywce w państwa-miasta, ucierając nosa przyjaciółce. Jednak kolejne spotkanie z tajemniczą staruszką nie będzie już tak udane. Kiedy Nora ulega namowom i zgadza się, by kobieta za sprawą zaklęcia mogła zagościć w jej ciele, dziewczynka nie podejrzewa, że to początek prawdziwych tarapatów, z których będzie mogła się wyplątać jedynie dzięki odwadze, wytrwałości i wsparciu przyjaciół...…

Szczegóły

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 7 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Karolina Habernal  (10.11.2020)
“Czy ty nigdy nie czytałaś baśni? Jak mogłaś tak spoufalić się ze starą nieznajomą kobietą, która kazała ci pić podejrzane płyny? To nie wygląda dobrze”

Podczas wycieczki do lasu mała Nora gubi się w nim i trafia na małą chatkę. Mieszkająca tam starsza kobieta wydaje się sympatyczna i budzi zaufanie dziewczynki. Częstuję Nore magicznym napojem, dzięki któremu dziewczynka w końcu wygrywa w grę z przyjaciółmi. Przy kolejnym spotkaniu Nora ulega namowom staruszki i zgadza się, żeby starsza kobieta za sprawą zaklęcia zagościła w jej ciele. Dziewczynka nie podejrzewa, że to początek kłopotów z których sama nie będzie się mogła wyplątać.
“Dziewczynka i czarownica” to historia, która pokazuje, że wszystkie nasze decyzje niosą za sobą konsekwencje. Autorka zwraca niezwykłą siłę przyjaźni i poświęcenia. Dla mnie (pewnie ze względu na wiek) była to książka, przy której się zrelaksowałam. Uważa, że dzieciakom "Dziewczynka i czarownica" pokaże, że bardzo ważne są ich wybory, że nie należy ufać obcym i to, że przyjaciele są bardzo ważni.


  meandmybookz pl  (10.11.2020)
Główną bohaterką książki jest ośmioletnia Nora. Podczas rodzinnego pikniku dziewczynka oddala się od swoich rodziców i gubi się w lesie. Kiedy błądzi między drzewami, natrafia na drewnianą chatę. Mieszkająca w niej sympatyczna staruszka, daje dziewczynce butelkę z magicznym napojem i pomaga w odnalezieniu powrotnej drogi. Kilka dni później, Nora wygrywa grę, w której zwyciężczynią do tej pory, za każdym razem była jej przyjaciółka. Dziewczynka jest przekonana, że to sprawka tajemniczego napoju, który wypiła przed rozgrywką. Pragnie zdobyć go więcej, dlatego ponownie odwiedza staruszkę. Jednak tym razem nie dostanie go za darmo. Nora zgadza się, by kobieta za sprawą czarów, mogła zagościć w jej ciele. Nieświadoma, jakie niesie za sobą to konsekwencje..

Na początku książka nie zrobiła na moich córkach dobrego wrażenia. Problemem okazał się brak ilustracji. Jednak, kiedy zaczęłam czytać przygody Nory, szybko zmieniły zdanie. Słuchały z dużą ciekawością i nie mogły doczekać się dalszych losów dziewczynki. Ja również zaangażowałam się w opisaną historię i byłam ciekawa jej finału. Książka ma ponad 100 stron i dzieje się w niej naprawdę wiele. Autorka stopniowo wprowadza czytelnika w magiczny świat i nie pozwala się nudzić. Główna bohaterka to zwykła, mała dziewczynka, która popełnia błędy i ponosi ich konsekwencję. Jednak razem z przyjaciółmi stara się naprawić wcześniejsze potknięcia, a nadzieja nie opuszcza jej małego serduszka do samego końca.

Jaki morał wyciągnęły z książeczki sześcio i czterolatka? Przede wszystkim taki, że nie wolno ufać nieznajomym, bo nie wiemy jakie mają wobec nas zamiary. Stwierdziły również, że warto być wytrwałym, nie tracić nadziei, a także pomagać i pielęgnować przyjaźnie.


  Barbara Radzikowska  (12.11.2020)
"Dziewczynka i czarownica" to krótka historia o małej Norze, która podczas pikniku oddala się od rodziców i gubi w lesie. Trafia do dziwnej, drewnianej chatynki, w której spotyka staruszkę. Zaczynają rozmawiać. Nora zostaje poczęstowana magicznym napojem. Dzięki niemu wygrywa ze swoją przyjaciółką w grze państwa-miasta. Postanawia poprosić starszą kobietę o kolejną porcję. Jednak podczas kolejnego spotkania babcia z chatki prosi dziewczynkę o nietypową przysługę. Chce znaleźć się w ciele Nory.

Co wydarzy się dalej? Czy dziewczynka spełni prośbę samotnej staruszki?

"Dziewczynka i czarownica" to urocza opowieść, pełna skrzatów, zaklęć, magii. Przenosimy się w tajemniczy, fantastyczny świat.

To książka, która uczy, by nie ufać nieznajomym, bo nie wszyscy chcą dla nas dobrze. A potem można mieć duże kłopoty. Trzeba dobrze się zastanowić zanim podejmie się jakąś decyzję.

"Dziewczynka i czarownica" to wspaniała bajka dla dzieci, która pokazuje jak ważni w naszym życiu są przyjaciele. Ludzie, którzy potrafią nam bezinteresownie pomóc są bezcenni. Tak jak skrzaty, pomogły Norze w jej kłopotach, tak świetnie jest mieć obok siebie pomocne osoby. Siła przyjaźni to wielka moc.

To też opowieść o odwadze i wytrwałości, a także, o tym, że każdy z nas popełnia błędy. Sztuką jest je naprawić i wyciągnąć z nich wnioski na przyszłość.

Książka Alicji Kramer gwarantuje miło spędzony czas. Cudowni bohaterowie, świat pełen magii i tajemnic. Czarownica, skrzaty. A co robi tam czarny kot? Tego dowiecie się czytając "Dziewczynkę i czarownicę".


  Klaudia Wycisk  (16.11.2020)
„Dziewczynka i czarownica” Alicji Kramer to niezwykła baśniowa opowieść, ukazująca jak ważne jest by doceniać każdą chwilę, a w przypadku dzieci, by nie ufać obcym!
8-letnia Nora idzie z rodzicami na wycieczkę do lasu. Kiedy oni udają się na drzemkę, ich córka postanawia wybrać się na samotny spacer. Nie potrafiąc znaleźć drogi powrotnej napotyka na chatkę i mieszkającą w niej starszą panią. Kobieta oferuje jej sok z brzozy, dzięki któremu uda jej się wygrać z niepokonaną koleżanką w Państwa Miasta. Nora zgadza się i przy następnej okazji do gry, zdobywa największą ilość punktów!
Decyduje się na kolejną wizytę u staruszki, która niestety ma już poważniejsze konsekwencje... W wyjściu z kłopotów pomagają jej nowo poznani leśni przyjaciele.
Przyznam, że pracując w bibliotece zdarza mi się czytać książki dla dzieci. I zdecydowanie chętnie będę polecać tą pozycję, kiedy się u nas pojawi! Posiada cudowny baśniowy klimat oraz wartościowe przesłanie. Polecam nie tylko dzieciom


  Martyna Kwiatkowska  (24.07.2021)
,,Dziewczynka i czarownica" Alicji Kramer to historia, w której przenosimy się do domu złej czarownicy... Jednak czy naprawdę była taka zła?

Nora razem z rodzicami wybrała się na wycieczkę, jednak zgubiła się w lesie. Trafiła do domu pewnej staruszki, która pomogła jej odnaleźć opiekunów i przekazała napój dzięki któremu bohaterka miała wygrać z koleżanką w państwa-miasta. Jak każda przysługa, ta i kolejna także miała mieć swoją cenę.

Publikacja przeznaczona jest dla starszych dzieci, które dobrze radzą sobie z samodzielnym czytaniem lub wysłuchaniem dłuższej opowieści. Nie ma tutaj ilustracji, jednak historia jest na tyle ciekawa, że pozwala bez przeszkód spędzić z nią dłuższy czas. Bardzo ciekawie skonstruowaną postacią jest staruszka, a dodatkowo na uwagę zasługuje także zakończenie tej historii.

,,Dziewczynka i czarownica" Alicji Kramer to historia w stylu Baby-Jagi, jednak zakończenie jest w tej pozycji bardzo pozytywnie. Serdecznie zachęcam Was do sięgnięcia po tę pozycję.


  Anna Kaczor  (10.12.2020)
Nora jest ośmioletnią, szczęśliwą dziewczynką. Pewnego dnia wyrusza z rodzicami na wyprawę do lasy, a kiedy oni zasypiają, postanawia udać się na spacer. Niestety gubi się w lesie, a szukając drogi powrotnej, trafia do chatki, gdzie spotyka sympatyczną starszą panią. Staruszka proponuje jej magiczny napój, dzięki któremu będzie wygrywać w grze. Dziewczynka szczęśliwie wraca, a podczas gry z koleżanką udaje jej się, wygrywa. Nora jest zachwycona właściwościami napoju i wraca do chatki w lesie, aby poprosić o kolejną porcję. Jednak tym razem staruszka chce coś w zamian – chce, aby Nora pozwoliła jej wejść w swoje ciało. Dziewczynka po chwili się zgadza, nie wiedząc, jak złą decyzję podejmuje i jak wielkie będą jej konsekwencje. Dlaczego tak naprawdę staruszka chciała wejść do ciała Nory? Co stanie się, gdy to zrobi?....
Cała recenzja na moim blogu https://anka8661.blogspot.com/2020/12/wydawnictwo-novae-res-ksiazka-pt.html


  Monika Malawska-Gałysa  (15.01.2021)
"Dziewczynka i czarownica" to dość niepozorna książeczka zawierająca ciekawą, wciągającą historię z której młody czytelnik może wyciągnąć ważną lekcję - nie należy bestrosko ufać obcym, brać od nich proponowanego jedzenia i picia i nic im nie obiecywać. A już na pewno czerwona lampka w głowie powinna się zapalić w głowach na słowa "tylko nie mów nic rodzicom".
__
Nora to ośmioletnia, miła, śliczna dziewczynka. Pewnego razu będąc z rodzicami w lesie oddala się od nich i trafia na dziwną staruszkę. Dzięki napojowi który dostaje od nowo poznanej kobiety udaje jej się pierwszy raz wygrać w grę z koleżankami. Gdy wraca po więcej, staruszka prosi o przysługę w zamian za następną porcję. Dziewczynka się zgadza, co prowadzi do tego, że czarownica przejmuje jej młode ciało i zamieszkuje z jej rodzicami, a prawdziwa Nora zostaje uśpiona na prawie rok.. Gdy się budzi, nie wie co się dzieje i pragnie jak najszybciej wrócić do domu. Jednak tam jest już druga Nora, która nie zamierza odejść. Dziewczynka za wszelką cenę chce odzyskać swoje życie. Pomagają jej w tym nowo poznani, leśni przyjaciele.. Jednak czasu jest mało - Nora z przerażeniem odkrywa że co noc przybywa jej 10 lat..
__
Sam począteczek trochę za bardzo opisowy, co lekko przynudza, ale zaraz potem historia się rozkręca.
Bardzo podoba mi się kilkukrotne podkreślanie w historii tego, że obcym nie należy ot tak ufać.
I, że każda decyzja ponosi za sobą konsekwencje. Na szczęście nawet konsekwencje złych decyzji można jakoś poprawić. Przynajmniej w większości przypadków. I Nora też dostaje taką szansę.
__
Podoba mi się też przekaż, że czasem ktoś robi coś złego przez to, co go wcześniej spotkało. I czasem odrobina dobra względem tej osoby może więcej dać niż ukaranie czy zrobienie czegoś na siłę.
__
Bardzo fajny pomysł i realizacja, tylko baaardzo brakuje mi tu rysunków! Przynajmniej kilka grafik - zmieniająca się Nora, magiczne nietuzinkowe postacie.. To dodałoby uroku powieści.
_
https://www.instagram.com/kocie_bajki/

Dodaj własną recenzję
Darmowy transport przy zamówieniu co najmniej 2 książek!
Liczba:  
      Dodaj do koszyka
Zakupy w Zaczytani.pl są bezpieczne.
Ci, którzy kupili tę książkę, kupili również:
Tajemnice Lestorii  — Aleksandra Zalewska Tajemnice Lestorii — Aleksandra Zalewska
To był wiosenny dzień, niewiele różniący się od innych. Tak przynajmniej wydawało się Emily i Ediemu, dopóki niespodziewanie nie natknęli się na gadającą wie...