Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Fantasy -> Dzieci gwiazd i Lustra Lodu — Katarzyna Izbicka
Dzieci gwiazd i Lustra Lodu — Katarzyna Izbicka

Dzieci gwiazd i Lustra Lodu

Cena: 34,00 zł 28,90 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Wierzysz w Elfy, Syreny i Jednorożce? To świetnie, bo za chwilę się z nimi spotkasz.

Lindsay to zwyczajna nastolatka, której pasją jest taniec, a sposobem na chandrę – pyszna kawa w ulubionej kawiarni. Dziewczyna wiedzie normalne, spokojne życie do czasu, gdy splot wielu pozornie niezwiązanych ze sobą wydarzeń wstrząsa jej bezpiecznym światem. Jej ukochany kuzyn, Eric, nagle znika bez śladu, i to w dniu swoich urodzin, a niedługo później w szkole pojawia się nowy chłopak, który wywraca życie Lin do góry nogami. W dodatku okazuje się, że Wielka Wojna była czymś zupełnie innym, niż twierdzą wszyscy dookoła, i uczestniczyli w niej nie tylko ludzie...
Jak te wszystkie rewelacje wpłyną na życie Lindsay? Czy będzie umiała odnaleźć się w nowej rzeczywistości? I czy drzemiąca w niej moc, o której istnieniu wcześniej nie wiedziała, pozwoli jej uratować siebie i bliskich?

Ta książka to podróż do niezwykłego świata pełnego niespodzianek. Napisana z rozmachem, zawiera wszystko czego potrzeba – nieziemskie uczucie, odrobinę niebezpieczeństwa i wiele emocji. To cudowna historia, która zostanie w moim sercu na długo.
Patrycja Sudoł, www. recenzjekrolewskie.blogspot.com

Katarzyna Izbicka zabierze cię w magiczny świat, o którego istnieniu nie wiedziałeś (lub nie chciałeś wiedzieć). Oprowadzi cię po nim Lindsay, młoda dziewczyna, którą polubisz od pierwszej chwili. Czy może być coś lepszego od magicznych stworzeń, wciągającej fabuły i plastycznego języka? Zdecydowanie nie! Serdecznie polecam!
Karolina "Lotta" Krakowiak, www.lottaczyta.com.pl

Świat, w którym mieszkasz ma wiele tajemnic. Przeszłość skryta za mrokiem niewiedzy odkryje wkrótce prawdziwe oblicze, a moc splecie się z nadejściem istot, które zachwycą i przerażą. Czy jesteście gotowi, by poznać, kto jest sprzymierzeńcem w tej wojnie?
Marta Daft, www.papierowemotyle.pl

Katarzyna Izbicka - niepoprawna miłośniczka czworonogów- w szczególności psów, z którymi zawsze znajdzie nić porozumienia. Uśmiechnięta, otwarta na ludzi, uzależniona od kawy..."Dzieci Gwiazd" to jej pierwsza opowieść wydana drukiem, inne czekają na swoją kolej.

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Fantasy
  • Wydawca: Novae Res, 2018
  • Format: 121x195, skrzydełka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 362
  • ISBN: 978-83-8147-038-4

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 9 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Aneta Kalińska  (6.08.2018)
"Dzieci Gwiazd i Lustra Lodu" to książka, od której nie można się oderwać. Czytasz, czytasz aż skończysz. Zakochałam się w Lin i Liamie, polubiłam inne postacie i nie mogłam doczekać się co będzie w kolejnych rozdziałach. W tej książce jest akcja, nie ma nudy. Napięcie stopniowo rośnie, fabuła rozkręca się ze strony na stronę, z normalnego świata wkraczasz w ten niezwykły, nieznany, fantastyczny. Jeśli fantasy to to, co lubisz, to ta książka jest dla Ciebie, jeśli nie jesteś pewien - to też przeczytaj i zobaczysz, że warto. GORĄCO POLECAM !!!


  Monika Brys  (16.08.2018)
Mega fajna książka. Ciekawa, wciągająca, dobrze się czyta - można się pośmiać i uronić łezkę. Warto po nią sięgnąć !


  Kaja Starck  (17.08.2018)
Książka jest rewelacyjna. Już od pierwszych rozdziałów chwyciła mnie za serce, a z każdą przeczytaną stroną bohaterzy stawali się bardziej realni. Fantastyczny świat pochłonął mnie bez reszty, nie mogłam oderwać się od lektury. Jeśli lubisz powieści fantasy, pełne humoru i zaskakujących zwrotów akcji, w których nie zabraknie romantycznej przygody, czy tajemnic do odkrycia PRZECZYTAJ!


  Agnieszka Sajdak  (28.08.2018)
"Dzieci Gwiazd i Lustra Lodu" to kolejna bajkowa opowieść, po jaką ostatnio sięgnęłam. Ja – kochająca ponad życie zagadki, krew i morderstwa! Jak wyglądało moje spotkanie z Dziećmi Gwiazd? Czy nie żałuję, że zdradziłam moje ulubione kryminały?
...
Książka napisana jest lekkim i przyjemnym w odbiorze językiem. Mimo, iż zastosowano w niej narrację pierwszoosobową, której zazwyczaj nie lubię: czytało mi się ją bardzo dobrze. Główny wątek wciąga, ale wątki poboczne niewiele mu ustępują – opowieść pochłania nas i nawet nie wiem, kiedy mijały mi kolejne strony.

Polecam i chcę więcej!


  Darek Słykowski  (30.08.2018)
Nie wiedziałem czego spodziewać się po tej książce - debiut tej autorki, mało opinii, zupełna niewiadoma. Powiem jedno - BYŁO WARTO ! Zaczyna się zupełnie zwyczajnie: nastolatka w normalnym świecie szkoły, znajomych, zajęć pozalekcyjnych, ale ze strony na stronę akcja rozkręca się coraz bardziej. Ukochany kuzyn zaczyna mieć dziwne wizje i nagle znika bez śladu, a sama Lin też obserwuje u siebie nietypowe zmiany. Co się dzieje? Nie będę zdradzać fabuły, ale dziewczyna powoli wkracza w nieznany sobie magiczny świat, o którego istnieniu nie miała pojęcia. Wszystko opisane lekkim i przyjemnym w odbiorze językiem. Jeśli macie ochotę na miły czas z książką to sięgnijcie op "Dzieci Gwiazd i Lustra Lodu". Czekam na kontynuację tej historii.


  Paulina Lulek  (5.09.2018)
Różne opinie czytywałam na temat tej pozycji. Jedne lepsze, drugie gorsze, ale w żadnym razie nie zniechęciło mnie to, by po tą właśnie książkę sięgnąć :) Podobało mi się, że na spokojnie, bez wielkiego bum i w swoim tempie rozwija się owa historia. Młoda Linsday nie wie, że zniknięcie jej kuzyna jak i zmiany zachodzące w niej samej to początek jej nowego życia. Dobrze było czytać taką normalną codzienność, która nie była nasycona nie wiadomo jakimi dziwnymi zdarzeniami, bo nie zawsze dobrze to wychodzi. Nie odrywałam się od „Dzieci Gwiazd” praktycznie bez przerwy. Wprowadzenie jest napisane przemyślanie. Każda sytuacja i zdarzenie następuje elegancko i chronologicznie – ma się uczucie, że tak właśnie powinno być. Jedynie zakończenie jest przewidywalne, co nie sprawiło jednak mojej rezygnacji i czym prędzej chciałam się przekonać, czy rzeczywiście miałam rację. Zdecydowanie podobało mi się odkrywanie nowego miejsca z główną bohaterką, tak samo jak i poznawanie historii, o której tak wiele słyszała cała społeczność. Jeśli macie możliwość śmiało dajcie porwać się historii o nadprzyrodzonych stworzeniach – na bank Wam się spodoba!


  Aleksandra Dziura  (25.09.2018)
Właściwie to nie czytam specjalnie fantasy, ale muszę powiedzieć, że ta książka mnie porwała. Może też dlatego, że jest takim połączeniem normalności z fantasy.
Lindsay główna bohaterka książki to przeciętna dziewczyna, która uwielbia kawę i taniec. Jest osobą właściwie wycofaną i nie lubi być w centrum uwagi. Lin jak to nastolatka w końcu zaczyna się umawiać z Mikem, z którym wkrótce zostają parą. Mieszka w małym miasteczku Hollyplace gdzie tak naprawdę niewiele się dzieje do czasu... Lindsay interesuje się również Wielką Wojną, o której zakazano opowiadać. Gdy do jej klasy dołącza 2 nowych uczniów, Agnes i Liam wszystko się zmienia. Z Agnes od razu się zaprzyjaźnia i stają się przyjaciółkami, natomiast Liam jest bardzo tajemniczą i zagadkową osobą. Jego oczy są wręcz niezwykłe i hipnotyzujące. Lin i Agnes cały czas uważają, że złoty kolor jego oczu zawdzięcza kolorowym soczewkom. Z czasem okazuje się, że były w błędzie.
Gdy do Lindsay w odwiedziny przyjeżdża jej ukochany kuzyn Eric, jest szczęśliwa. Okazuje się jednak, że jej szczęście nie potrwa długo. Chłopak długo nie zostaje i oznajmia Lin, że musi wyjechać. Nagle chłopak znika bez wieści. Dziewczyna jest zrozpaczona. Nie może zrozumieć, jak mógł tak zniknąć bez żadnej informacji. Boi się, że coś się stało. Gdy nadchodzą jej urodziny, jej kolor oczu się zmienia. Wychodzą na jaw rzeczy, których dziewczyna się nie spodziewała. Nie sądziła, że całe życie żyła w kłamstwie. W dniu jej urodzin nie tylko zmienia się jej kolor oczu, ale jej życie wywraca się do góry nogami. Dowiaduje się całej prawdy o Wielkiej Wojnie i kim, tak naprawdę jest.
Historia Wielkiej Wojny jest oczywiście oparta na chęci władzy przez jedną z grup. Na Ziemi od zawsze były różne rasy: Ludzie, Centaury, Syreny, Lizje, Jednorożce i Elfy. Nad wszystkimi grupami panowali Ludzie jednak gdy król Elfów zmarł i na tron rasy Elfów wstąpił jego syn Filiran wszystko się zburzyło. Pragnął on władzy. Jako że Elfy były sprytne król Filiran osiągnął co chciał. Zyskał władzę nad wszystkimi stworzeniami oprócz Ludzi. Było to także wynikiem zebrań Wielkiej Rady i to było jedyne wyjście przed wielką zagładą wszystkich stworzeń. Jednak Lizja o imieniu Nastoria- najstarsza wyrocznia zawarła po kryjomu układ z wysłannikiem ludzi, że aby ocalić inne rasy spod władzy Elfów, Gwiazdy będą wysyłać na Ziemię smoki wraz z ich panami i nie przestaną, dopóki wszystkich nie uwolnią. Jednak kiedy gwiazdy zaczęły przesyłać dzieci, Elfy zaatakowały. Jedyna Lizja, której udało się uciec to właśnie Nastoria, zabrała tyle dzieci, ile mogła, a resztę wysłała na Ziemię, tak aby Elfy ich nie znalazły.
Lin okazuje się, że jest Dzieckiem Gwiazd a Liam to jej bliźniaczy wysłannik. Liam wyjaśnił jej również, że pary te zazwyczaj łączą się ze sobą. Jednak on już z kimś jest. Zostali wysłani przez jedną z najjaśniejszych gwiazd. Wyjaśniając, pary wysyłane przez gwiazdy mają ten sam kolor oczu, jednak Liam i Lin są od podwójnej gwiazdy, czego wynikiem ich kolor oczu jest inny. Dowiaduje się również, że każdy z nich ma własnego smoka, ten fakt ją trochę przeraża. Niestety smoki zostały wysłane w góry i można mieć tylko nadzieję, że Elfy ich nie znalazły i nie zabiły. Lin postanawia znaleźć smoka i walczyć. Agnes, która jak się okazuje jest wnuczką jednego z członków Wielkiej Rady wyrusza razem z Liam i Lin do Pałacu Chmur. Tak Lin odnajduje swoją moc i uczy się wszystkiego. Uczy się, jak ma zapanować nad smokiem, jak już go odnajdą oraz jak zapanować nad swoją mocą. Natomiast na Ziemi Elfy porywają matkę Lin. Co się wydarzy dalej? Czy uda się odnaleźć smoka Lin? Czy pomimo swoich krzywd i kłamstw Lin zechce uratować matkę? Czy Liama i Lin coś jednak połączy?
Książka jest magiczna, sama okładka hipnotyzuje i przyciąga. Rozdziały są krótkie i czyta je się bardzo szybko. Opisów jest w sam raz i nie są nudne. Wszystko jest przemyślane i precyzyjne. Można zatracić się w tej bajce. Pragnę więcej nie mogę doczekać się dalszego ciągu!
Naprawdę polecam!


  Maria Soczówka  (6.01.2019)
Nie mogłam się doczekać przeczytania tej książki. Czy było warto...? Znajdujemy się w małym miasteczku i stajemy się świadkami wydarzeń z życia Lindsay. Nastoletnia blondynka, choć jest bardzo miłą osobą nie potrafi znaleźć sobie przyjaciela na stałe. Co gorsze, jej ukochany kuzyn mieszka daleko od niej i przyjeżdża bardzo rzadko. Podczas jednej z wizyt, Eric zwierza się jej, że miewa dziwne wizje. W dniu swoich urodzin chłopak znika a z dziewczyną zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Im bliżej dnia jej urodzin, tym częściej miewa potworne bóle głowy. Na dodatek do szkoły trafiają nowi uczniowie - zabójczo przystojny Liam, który zdaje się być mocno zainteresowany naszą bohaterką oraz zagubiona Agnes. Jak się okazuje, dziewczyny wyjątkowo szybko odnajdują wspólny język. Chłopak Lindsay niestety nie jest jej do końca wierny, co łamie dziewczynie serce. W dniu urodzin Lindsay, kiedy to dziewczyna stara się całkowicie nie załamać, nowy kolega z klasy Liam oznajmuje jej, że tak samo jak ona, wcale nie jest ona zwykłym człowiekiem...

Kim okazują się być Dzieci Gwiazd? Smoki, Elfy, okazuje się, że one wszystkie istnieją na prawdę. Lindsay musi nauczyć się żyć z nową prawdą o sobie oraz z nowymi uczuciami, które w niej buzują. Łzy nigdy nie kłamią, a najlepszych przyjaciół można znaleźć wszędzie. I jeszcze ten Liam... Co on widzi takiego w Ashley? Dobrze, jest piękna, nawet nieskazitelnie piękna ale czy jej charakter również taki jest? Historia relacji pomiędzy Dziećmi Gwiazd toczy się niezwykle szybko i burzliwie. Spokój przerywają jednak Elfy... Co stanie się z matką Lindsay?

Odpowiadając na pytanie czy warto. Oj tak. Uważam, że bardzo warto. Niemalże połknęłam tę książkę, a czytając dialogi pomiędzy bohaterami czułam to samo co czuła główna bohaterka. Uważam, że książka jest naprawdę świetna i no cóż... Mało mi. Mam nadzieję, że doczekam kontynuacji, bo akcja wciąga i to bardzo. Bardzo polubiłam Lindsay, w przeciwieństwie do Ashley... Brrr! Ale! Jeśli tylko ktoś lubi połączenie świata realnego z istotami fantastycznymi, to jak najbardziej się tutaj odnajdzie. Mnie fabuła zdecydowanie porwała!

www.ksiazkomania17.blogspot.com


  Emilia Jaśko  (28.09.2019)
Bardzo spodobał mi się opis, bo były tam elfy, a ja KOCHAM ELFY. Książka odpowiada o Lindsay, zwykłej dziewczynie, która nagle doświadcza niezwykłych rzeczy. Świat dzieczyny wywraca się do góry nogami, ginie jej kuzyn, w szkole pojawia się tajemniczy chłopak, a na dodatek dziadek jej przyjaciółki przewiduje rychły koniec świata. Jakby tego było mało w dniu swoich osiamnastych urodzin zostaje porwana do tajemniczego baśniowego świata rządzącego się swoim zasadami. To właśnie tam staje oko w oko z prawdą o sobie, odkrywa swoje umiejętności i misję, którą ma do spełnienia. Okazuje się, że dziewczyna ma do ocalenia nie tylko swoje życie, ale także wiele istnień. Historia według mnie jest bardzo ciekawa, idealna dla fanów "Zmierzchu". Mam tylko jedno zastrzeżenie, akcja toczy się za szybko. Autorka chciała zmieścić w jednym tomie jak najwięcej informacji przez co mamy dużo uproszczeń, skrótów i natłok informacji. Gdyby wydarzenia rozłożyć na dwa tomy myślę, że udało by się bardziej oczarować czytelnika. Niemniej książkę czyta się przyjemnie, polecam jeśli szukacie czegoś lekkiego na weekend.

Dodaj własną recenzję
Darmowy transport przy zamówieniu co najmniej 2 książek!
Liczba:  
      Dodaj do koszyka
Zakupy w Zaczytani.pl są bezpieczne.
Ci, którzy kupili tę książkę, kupili również:
Tajemnica zapomnianych podziemi — Magdalena  Lewańska Tajemnica zapomnianych podziemi — Magdalena Lewańska
Dwunastolatkowie Szymon i Jan oraz dziewięcioletnia Milena odkrywają wejście do zapomnianych podziemi. Jakie tajemnice kryją w sobie korytarze?

Dzieci dob...