Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Literatura kobieca -> Dylemat Oliwii Black — Barbara Taraszkiewicz
Dylemat Oliwii Black — Barbara Taraszkiewicz

Dylemat Oliwii Black

Cena: 29,00 zł 24,00 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Każdy wybór ma swoje konsekwencje

Na pierwszy rzut oka życie Oliwii przypomina bajkę. Jest szczęśliwą żoną i matką, mieszka w eleganckim apartamencie w Warszawie u boku przystojnego męża, wziętego prawnika. Z czasem jednak zauważa, że ceną za życie w luksusie jest bezwzględne podporządkowanie mężowi i jego apodyktycznej matce. Zdecydowana walczyć o swoją niezależność, wbrew opinii rodziny męża rozpoczyna pracę w korporacji w Oslo. Służbowy pobyt z dala od domu sprawia, że Oliwia zaczyna sobie zdawać sprawę z tego, jak wielką pomyłką było jej małżeństwo, zwłaszcza odkąd w jej otoczeniu pojawia się tajemniczy nieznajomy... Czy uda jej się pokierować własnym życiem tak, by odzyskać spokój ducha i szczęście? Czy w pogoni za uczuciem, jakiego do tej pory nie znała, podejmie decyzje, które okażą się właściwe?

Piękne nowoczesne miasto, tajemniczy nieznajomy i ona. Wiedzie życie o jakim marzy niejedna kobieta. Ale czy na pewno? Dylematy, jakie targają dziewczyną, doprowadzają do granicy pomiędzy szczęściem a szaleństwem. Emocje wyczuwalne są tutaj na odległość. Nie zawiedziecie się!

Joanna Hilińska, subiektywnikliteracki.blogspot.com

Wciągająca. Kobieca. Ciepła.
Dylemat Oliwii Black to piękna opowieść o dokonywaniu trudnych wyborów i pogoni za marzeniami. Serdecznie polecam!


Katarzyna Krupska, mojswiatliteratury.blogspot.com

Niezwykle emocjonująca historia o cenie, jaką każdy z nas ponosi za swoje życiowe wybory. Nie sposób przy lekturze tej książki nie zastanowić się nad nieuchronnością losu i siłą przeznaczenia. Dylemat Oliwii Black stał się także moim dylematem.

Wioleta Sadowska, subiektywnieoksiazkach.pl

Barbara Taraszkiewicz w barwny sposób pokazuje współczesny świat kobiet. Idealne życie nie zawsze jest takie idealne, a kobiety muszą mierzyć się z coraz trudniejszymi wyborami. Oliwia udowadnia, że nie warto tkwić w złotej klatce, ważniejsze jest podążanie za swoimi pragnieniami.

Karolina Krakowiak lottaczyta.com.pl

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Literatura kobieca
  • Wydawca: Novae Res, 2018
  • Format: 121x195, skrzydełka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 338
  • ISBN: 978-83-8147-122-0

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 3 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Wioleta Sadowska  (20.10.2018)
Każda decyzja, jaką podejmujemy w swoim w życiu niesie ze sobą określone konsekwencje. I choć byśmy bardzo chcieli, nie da się tego uniknąć. Wydaje się, że najtrudniej jest dokonać wyboru, zdecydować się na ten pierwszy krok. Czy oby na pewno? Przekonuje się o tym Oliwia Black – tytułowa bohaterka książki.

Barbara Taraszkiewicz to pochodząca z Suwałk, mama dwójki cudownych chłopców w wieku szkolnym i przedszkolnym. Pracuje obecnie w jednej z międzynarodowych instytucji finansowych, gdzie zajmuje stanowisko menadżerskie. Zarządzanie ludźmi jest jej pasją, którą rozwija od ponad dziesięciu lat. Wolny czas spędza grając w tenisa, spacerując zimą nad morzem oraz pisząc. Mieszka z rodziną w Sopocie.

Oliwia wiedzie wygodne i poukładane życie. Mieszka w ekskluzywnym apartamencie wraz z mężem i synkiem, którym się opiekuje. Gdy bohaterka postanawia podjąć pracę, która wymusza na niej konieczność dłuższego wyjazdu do Oslo, spotyka się z krytyką ze strony męża oraz teściowej. Oliwia postanawia jednak walczyć o swoją niezależność.

Wydawałoby się, że Oliwia powinna być kobietą zadowoloną z kształtu swojego życia. Posiada bowiem pełne zabezpieczenie materialne, jest matką, oraz żyje u boku wiernego męża. Czegóż chcieć więcej? Otóż jak pokazuje Barbara Taraszkiewicz, każdy z nas – niezależnie od statusu majątkowego i wykształcenia - potrzebuje wolności, oddechu, swoistej niezależności. Najpiękniejsza klatka ze złota nie przyćmi bowiem prawdziwej wolności i możliwości dokonywania wyborów. Skłaniająca do refleksji historia Oliwii pokazuje w pełni siłę woli do walki o własne ja.

"Dylemat Oliwii Black" to książka, w której autorka położyła największy nacisk na emocjonalną stronę duszy czytelnika. Trudno bowiem nie wczuwać się w sytuację Oliwii, gdy jej teściowa próbuje kierować życiem bohaterki, a sama zainteresowana, miota się pomiędzy uczuciem lojalności, a wielką namiętnością, której niespodziewanie doświadcza w Oslo. Ta walka w głównej mierze samej ze sobą, jaką kobieta podejmuje okazuje się niezwykle angażująca, gdyż do samego końca nie można być pewnym, jaką decyzję w ostateczności podejmie.

Trudno podczas lektury tego utworu nie roztrząsać dylematu Oliwii Black, gdyż dotyczy on stricte życia rodzinnego, w którym główną rolę pełni synek. Pojawiające się pytanie o to, czy można wymagać od kobiety, by ta do końca swoich dni poświęcała się w imię miłości do własnego dziecka, nie pozostawia czytelnika obojętnym. Przy zgłębianiu jej historii wielokrotnie zastanawiałam się nad tym, co sama zrobiłabym w sytuacji głównej bohaterki. Myślę, że taka refleksja to naturalna konsekwencja całej konstrukcji fabularnej tej powieści.
Książka Barbary Taraszkiewicz to niezwykle emocjonująca historia o cenie, jaką każdy z nas ponosi za swoje życiowe wybory. Nie sposób przy lekturze tej powieści nie zastanowić się nad nieuchronnością losu i siłą przeznaczenia. Dylemat Oliwii Black stał się także moim dylematem.


  Katarzyna Krupska  (2.10.2018)
Wydaje się, że Oliwia żyje jak w bajce. Ma kochającego męża i synka, który jest dla niej całym światem. Gdy kobieta dostanie intratną propozycję pracy, postanowi wyjechać do Oslo, by wypełnić warunki umowy. Pobyt z dala od domu pozwala jej na przemyślenie wielu spraw, a gdy pozna pewnego tajemniczego mężczyznę, będzie musiała podjąć szereg decyzji, które zaważą na jej przyszłości, a przede wszystkim sprawią, że jej życie zmieni się. Czy dokona trafnych wyborów ? Kto zapłaci za nie najwięcej ?

Mówi się, że jeżeli nie podejmujemy decyzji, nie wiemy, która okaże się być tą słuszną. Jednakże każdy wybór, każda podjęta decyzja ma swoje konsekwencje. Główna bohaterka będzie musiała się zmierzyć z bardzo trudnym zadaniem, bowiem, gdy podejmowane wybory dotyczą rodziny i miłości, nic nie jest proste.

,,Dylemat Oliwii Black" to ciepła, kobieca i wciągająca opowieść o sile naszych wyborów i ich konsekwencjach. Autorka bardzo dobrze ukazała ciężar, jaki spoczywa na osobie, która musi podjąć jakąś ważną decyzję. Taraszkiewicz doskonale ukazuje walkę o marzenia i cenę za ich spełnienie. Więc jeśli szukacie książki, która dostarczy Wam wielu tematów do przemyśleń i sprawi, że zaczniecie się zastanawiać nad siłą podejmowanych przez nas decyzji, to powieść Taraszkiewicz powinna być dla Was dobrą lekturą. Ja oczywiście serdecznie ją Wam polecam.

Całą recenzję przeczytasz na blogu https://mojswiatliteratury.blogspot.com/2018/09/barbara-taraszkiewicz-dylemat-oliwii.html


  Karolina Matiaszewska  (14.12.2018)
"Samotność jest nieraz gorsza niż przykrości, jakich się doświadcza. "
 Gdy poznałam, na czym polega dylemat Oliwii Black sama zaczęłam się zastanawiać, co bym zrobiła. To książka o wielkich rozterkach życiowych i wyborach. O tym, że każda decyzja, którą podejmujemy, niesie za sobą konsekwencje.

Oliwia Black ma dobre życie, bogatego męża i wspaniałego synka. Wydawałoby się idealne życie. Decyduje się zawalczyć o swoją niezależność i przyjmuje propozycję pracy w Oslo. Dopiero gdy wyjeżdża na jakiś czas zdaje sobie sprawę z tego jak jest na prawdę. Z dala od ludzi, którzy mogliby mówić jej jak ma myśleć, zaczyna patrzeć na swoje życie z innej perspektywy. Z dala od domu poznaje inne życie. Oliwia musi wybrać co jest dla niej ważne i jaka decyzja będzie lepsza.

Mimo że spodziewałam się kilkukrotnie, co się stanie, to książkę czytałam z zapartym tchem do samego końca, by wreszcie odkryć wybór Oliwii, bo sama nie wiem, co bym wybrała na jej miejscu. Autorka skupia się na emocjach i wahaniach głównej bohaterki -między tym, czego pragnie, a tym, co powinna - w taki sposób, że nie da się nie odczuwać razem z nią. Wydawało mi się, że przez chwilę sama stałam się główną bohaterką i rozstrzygałam życiowe rozterki.

Czy powinna wrócić do swojego dawnego życia, czy może walczyć o swoje szczęście i pragnienia. Najbardziej poruszający jest w tej książce wybór miłości, miłości do ukochanego mężczyzny i do syna. To wybór, jaki nie powinien się pojawiać, którego wybór nikomu nie życzę.
Dylemat Oliwii Black to książka, którą zdecydowanie polecam wszystkim lubiącym takie życiowe historie.

Dodaj własną recenzję