Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Literatura obyczajowa -> Czwarta prawda — Anna Singh
Czwarta prawda — Anna Singh

Czwarta prawda

Cena: 44,99 zł 30,00 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Raju i Charan, dwaj chłopcy z indyjskiej wioski Billi Chaharmi, od najwcześniejszych lat są nierozłączni i dzielą ze sobą wszystko: począwszy od wspomnień beztroskiego dzieciństwa i nienawiści do szkoły, po fascynację szybką jazdą motocyklami i eksperymenty z narkotykami. Kiedy jednak pojawia się coś, czego dzielić ze sobą nie mogą, ich drogi nagle się rozdzielają, a miłość do tej samej kobiety daje początek wielkim zmianom w ich życiu...

„Czwarta prawda” to opowieść o sile przyjaźni i pragnieniu zemsty, trudnej miłości, lojalności i zdradzie.

W tle fascynujące tradycje, bieda i przepych współczesnych Indii – kraju, w którym zbrodniarze pozostają bezkarni, a korupcja, narkotyki i przemoc to nieodłączne elementy codzienności.

Emocjonująca historia prawdziwej męskiej przyjaźni, zdrady i miłości. Ale również tego, czego nie wiemy o sobie i drugim człowieku. To świadectwo nieprzewidywalności życia, które pozwala zachować nadzieję.
Ewelina Górowska, ewelina-czyta.blogspot.com

Bieda i bogactwo w Indiach płynnie się przeplatają. Przemoc i korupcja są na porządku dziennym. To wszystko sprawia, że „Czwartą prawdę” trudno odłożyć na bok i przejść nad nią do porządku dziennego.
Kinga Wójcik, polecanekobietom.blogspot.com

Anna Singh (ur. 1991) – z wykształcenia psycholog, z zamiłowania indolog. „Czwarta prawda”, jej debiutancka powieść, powstała z mieszanki fascynacji indyjską rzeczywistością, podróżniczych impresji i miłości do Pendżabu. W pracy nad książką pomogła jej biegła znajomość języków: hindi i pendżabskiego.

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Literatura obyczajowa
  • Wydawca: Novae Res, 2019
  • Format: 130x210, skrzydełka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 530
  • ISBN: 978-83-8147-336-1

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 1 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Ewelina Górowska  (18.04.2019)
Charan i Raju, nierozłączna dwójka przyjaciół. Są jak ogień i woda, totalne przeciwieństwa, mimom to wiele ich łączy.Są dla siebie niczym bracia, dzielą ze sobą najbardziej intymne wspomnienia, uwielbiają szybkie motocykle, eksperymentują z narkotykami, wspólnie przeżywają pierwsze wzloty i upadki. Gdy na ich drodze staje piękna młoda dziewczyna — obydwaj tracą dla niej głowę. Młodzieńcza gorąca krew, nieprzemyślane decyzje, pochopne decyzje doprowadzają, do których zdarzeń następstwa są niezwykle zgubne i zaskakujące. Oczywiście w tle, fascynujące Indie. Kraj, w którym przepych i bieda idą w parze, narkotyki i korupcja są na porządku dziennym, a prawdziwa miłość i przyjaźń, są wystawione na olbrzymie próby.

" Czwarta prawda " jest to emocjonująca opowieść o prawdziwej męskiej przyjaźni, zdradzie, miłości i lojalności.
Podoba mi się, że narracja jest prowadzona w pierwszej osobie, co daje uczucie bliskości z głównym bohaterem.Łatwo się wczuć w jego położenie i zrozumieć jego punk wiedzenia oraz podjęte decyzje.
Olbrzymim plusem jest to, że autorka dodała wiele pobocznych postaci, co sprawia, że jest nam jeszcze łatwiej zrozumieć indyjski świat.
Wspaniałe opisy tradycji, kultury, systemu w jakim ten świat jest urządzony, sprawia, że ma się wrażenie, że znajdujemy się w samym centrum indyjskiej wsi, lub zatłoczonego miasta.

Autorce gratuluję wspaniałego debiutu i wielką niecierpliwością czekam na kolejne powieści.

Na pełną recenzję zapraszam na blog : Ewelina-czyta.blogspot.com

Dodaj własną recenzję