Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Thriller -> Ciemność zła — Dawid Waszak
Ciemność zła — Dawid Waszak

Ciemność zła

Cena: 44,99 zł 38,24 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Prawda ma to do siebie, że bywa niewygodna.

Kacper Zborowski po powrocie do rodzinnego Jarocina zostaje uwikłany w morderstwo, którego nie popełnił. Wprawdzie sąd oczyścił go z zarzutów, ale to wcale nie oznacza, że w jego życiu w końcu zapanuje spokój. Wydarzenia z przeszłości nie dają o sobie zapomnieć, a Kacper zaczyna na własną rękę prowadzić śledztwo, próbując zdemaskować brudne sprawki burmistrza miasta i zrozumieć, jaką rolę w tym układzie odegrał przed laty jego ojciec. Rozdarty między spokojem i bezpieczeństwem bliskich a chęcią odkrycia prawdy i szukaniem sprawiedliwości, czuje, że pogrąża się w narastającym wokół niego mroku...

Poleca telewizja kryminalna Crime+Investigation Polsat.
Polsat Crime+Investigation

Jeśli wam się wydaje, że Dawid napisał wszystko o Jarocinie, to nawet nie wiecie, jak bardzo wam się wydaje.
Radosław Figura

Intrygujące, wciągające, znakomicie napisane. Dawid Waszak ciągle zaskakuje. Polecam!
Alek Rogoziński

Dawid Waszak - urodzony w 1989 roku mieszkaniec Jarocina. Autor powieści „Narodziny zła”, „Czerwień obłędu” oraz „Mroczny układ”. Dwie ostatnie wchodzą w skład cyklu „Jarocin”, w którym autor opisuje mroczne strony swojego rodzinnego miasta.

„Ciemność zła” to trzecia część tej serii.

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Thriller
  • Wydawca: Novae Res, 2020
  • Format: 121x195, skrzydełka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 368
  • ISBN: 978-83-8147-743-7

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 9 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Małgosia Brzeska  (9.03.2020)
„Nic nie jest takie, jak powinno być”.
Po raz pierwszy miałam okazję sięgnąć po twórczość Dawida Waszaka. Nie znam jego wcześniejszych dzieł, więc w żaden sposób nie mogę się do nich odnieść. Ale ta powieść zrobiła na mnie niesamowite wrażenie, to jeden z lepszych thrillerów, po jaki ostatnio sięgnęłam. Nie spodziewałam się aż takich wrażeń, autor zafundował podniebną podróż po otwartej palecie odczuć i emocji. Nie sposób opisać w kilku słowach, co ta lektura potrafi wyczyniać z czytelnikiem. Ala zaraz, zaraz, może chociaż w kilku słowach o całej fabule, bo warta tego, aby poświęcić jej kilka wersów …
Poznajemy Kacpra Zborowskiego w momencie, gdy uwikłany w morderstwo, którego oczywiście nie popełnił, oczyszczony z zarzutów stara się poznać prawdę. Rozpoczyna prywatne śledztwo, tropi brudne i nieczyste interesy włodarza miasta, który zawsze z wszelkich opresji wychodzi zwycięsko. Dlaczego? To oczywiste, ma władzę, pieniądze i rozległe układy. Taki mafijny układ z cwanym burmistrzem w roli głównej. Bohater stara się odkryć prawdę, jaką rolę w nieuczciwych interesach burmistrza odegrał jego ojciec. I dokonuje szokujących odkryć, nie może uwierzyć w informacje, do których dotarł. Szok i niedowierzanie. Ale czy to wszystko jest prawdą? Wiadomo, ona czasami bywa brutalna i niewygodna, zwłaszcza jak dotyczy naszych bliskich. A może komuś zależało, aby zdobył on takie informacje, może ktoś celowo nim steruje i podsuwa nowe ślady po nos? Całkiem możliwe. Jaka jest prawda, przekonajcie się sami, nie mogę wam zabrać tej przyjemności …
Bardzo realnie zarysowane tło powiązań polityczno - gangsterskich, włącznie z miejscowymi mediami, które zamiast służyć lokalnej społeczności, wspomagają burmistrza w jego poczynaniach, robią mu darmową kampanię wyborczą i chwalą na odległość. Niesmak na całej linii, ale wiele w tym prawdy. Autor obnaża panującą w mieście korupcję, układy i powiązania, ustawiane przetargi i przekupywanie ludzi, tworzenie nowych komunalnych spółek i pranie przez nie brudnych pieniędzy. Takie dzikie eldorado.
„O to w życiu chodzi, aby bawić się świetnie i nie szukać problemów. Czasem – ciągnęła temat – warto zastanowić się, czy lepiej znać prawdę i walczyć z przeciwnościami, czy może jednak płynąć z prądem i żyć w słodkiej niewiedzy. Niewiedzy, która sprawi, że będziemy bardziej szczęśliwi, bo niewiedza daje szczęście, niewiedza buduje”.
Ciemność zła obnaża i pokazuje słabość ludzi sprawujących władzę, ich pęd do niej i pazerność. Pokazuje, jak wiele są w stanie uczynić dla zaspokojenia swoich żądz i chorych ambicji, nawet poprzez kontakty i wspólne interesy z ludźmi mafii. Na drugim biegunie jest człowiek skrzywdzony przez miejscowe układy i koneksje, który za wszelką cenę stara się oczyścić z fałszywych zarzutów. I dojść do prawdy, niezależnie od tego, jaka ona jest. A wiadomo, może być niewygodna. Ale ta myśl nie daje spokoju Kacprowi i stanowi jego punkt honoru. A ma dużo do stracenia, jego partnerka spodziewa się dziecka, a ludzie, dla których jest niewygodny grożą jego rodzinie. Co będzie dla niego ważniejsze? Dobro rodziny czy dojście do prawdy? Co wybierze? Ja wiem, wy możecie się tylko domyślać, ale szkoda czasu, lepiej sięgnąć po książkę i się przekonać z pierwsze ręki.
Genialny pomysł autora na całą zawiłą i zaskakującą fabułę. Niepożyta mnogość intryg i nieoczekiwanych zwrotów akcji, zawrotne tempo, niespotykany tajemny i mafijny klimat, nieczyste powiązania i układy. Wyraziście zarysowani bohaterowie, świetnym kąskiem jest zarys psychologiczny Kacpra. Facet z zasadami. Chociaż przyznam, że momentami miałam ochotę mu przyłożyć za jego nieodpowiedzialność i beztroskę, a czasami wręcz głupotę i naiwność. W całokształcie bohater pozytywny i godny uwagi, z wadami, jak każdy, a przez to bardziej prawdziwy.
„Tak wiem, miarą naszego szczęścia jest miara naszej głupoty. Im mniej myślimy, tym bardziej korzystamy z życia”.
Mocne wrażenia, nadzwyczajna i genialna powieść. Mnie autor oczarował od pierwszych stron, nie stronił od mocnych wrażeń i wstrząsów, to mnie przekonało do tej lektury. Napisać, że książka trzyma w napięciu,to jakby nie napisać nic … Więc się domyślcie, co drzemie w środku tej lektury …


  Justyna Skubis  (11.03.2020)
Zdarzyło Wam się kiedyś przeczytać książkę, która okazała się którąś częścią z całej serii? Otóż mnie właśnie to spotkało... Skusiłam się na Ciemność zła Dawida Waszaka z wydawnictwa Novae Res i nawet nie wiedziałam, że to trzecia część z serii Jarocin. Dlatego też z początku ciężko mi było się w nią wkręcić. Było dużo odniesień do poprzednich wydarzeń, które miały wpływ na obecną historię. I to był jeden z głównych powodów mojego początkowego zniechęcenia do jej czytania. Ale że nie mam w zwyczaju odkładać książki dopóki jej nie przeczytam, postanowiłam ją zmęczyć. I nie żałuje. Im dalej w las tym było lepiej :) książka powoli zaczęła mnie coraz bardziej wciągać i interesować. Liczne intrygi, tajemnice, ciągła niepewność jutra głównego bohatera - wszystko to spowodowało, że byłam coraz bardziej zainteresowana jak ta historia się potoczy i jak się zakończy. Główny bohater trochę mnie irytował swoim zachowaniem, bo był tak uparty i nie chciał nikogo słuchać, przez co, co chwile wpakowywał się w tarapaty. Ale pomimo wszystko jakoś udawało mu się wychodzić z nich cało, ale rozumu mu niestety nie przybywało.
Lewe interesy, polityczne przekręty, łapówki, nadużycia władzy, wyłudzanie pieniędzy, sprzedaż organów - wszystko to tworzyło świetną historię, bardzo realistyczną i spójną. W ogóle część z tych wydarzeń niestety miała miejsce naprawdę, co jest dla mnie dodatkowym plusem i dodaje książce smaku - a część jest już wytworem wyobraźni samego autora, która świetnie uzupełnia całość. Jeśli chodzi o zakończenie było dla mnie sporym zaskoczeniem, bowiem nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy. Coś oczywiście podejrzewałam podczas czytania, ale do końca miałam nadzieje, że jednak zakończy się ta cała historia inaczej. Bardzo ubolewam, że nie czytałam poprzednich części ale na pewno jak będzie okazja to je nadrobię. Jeśli choć trochę Was zainteresowałam, to polecam Wam zacząć od początku a nie tak jak ja - od końca :)


  Izabela Wyszomirska  (14.03.2020)
Kacper Zborowski po powrocie do rodzinnego Jarocina zostaje uwikłany w morderstwo, którego nie popełnił. Wprawdzie sąd oczyścił go z zarzutów, ale to wcale nie oznacza, że w jego życiu w końcu zapanuje spokój. Wydarzenia z przeszłości nie dają o sobie zapomnieć, a Kacper zaczyna na własną rękę prowadzić śledztwo, próbując zdemaskować brudne sprawki burmistrza miasta i zrozumieć, jaką rolę w tym układzie odegrał przed laty jego ojciec. Rozdarty między spokojem i bezpieczeństwem bliskich, a chęcią odkrycia prawdy i szukaniem sprawiedliwości, czuje, że pogrąża się w narastającym wokół niego mroku...

"Obiektywizm jest rzeczą względną. Szukamy prawdy, ale takiej, jaką chcielibyśmy znać. Dlatego, kiedy dostajemy ją na tacy, weryfikujemy ją w taki sposób, aby wyglądała tak, jak oczekiwaliśmy."

"Ciemność zła" jest trzecim tomem cyklu Jarocin. Polecam Wam, abyście najpierw sięgnęli po dwa wcześniejsze, inaczej możecie czuć lekką dezorientację w fabule. Seria stanowi połączenie różnych rzeczywistych historii z kilku miast oraz wyobraźni autora.

Postaci, jakich znajdziemy na kartach książki bez wątpienia są niejednoznaczni, ale zdecydowanie wypadają naturalnie. Odczuwamy ich ból i strach, to co przeżywają. Uwagę przykuwa rozchwianie emocjonalne głównego bohatera. Może przez to irytować, ale z drugiej strony pokazuje, że każdy jest tylko człowiekiem i posiada swoje obawy, lęki i problemy.

"Otula mnie zło, nienawiść, a ja zamiast wyrzucić je z siebie jak najszybciej, pielęgnuję je.
- Idzie nocka, ciemność zła… - szeptałem, uświadamiając sobie, że ta ciemność zła kroczy za mną jak cień."

Interesujące wypadło ukazanie jak wyglądają kuluary władzy w Polsce (w tym szara strefa). Autor przedstawia piramidę powiązań i zależności jaka istnieje pomiędzy organami władzy. Panujący lokalny polityk i burmistrz miasta, to tak naprawdę przestępca, któremu nie zależy na dobru dzieci z sierocińca. Ich kosztem realizuje swoje cele. Za liczne machlojki nie ponosi żadnej kary.

"W polityce jest jak w szachach. Ważne, żebyś był dobrym strategiem, a jeśli nim jesteś, świat leży u twoich stóp. Bądź lepszy każdego dnia, a jeśli ktoś jest lepszy od ciebie, podważ jego wiarygodność."

Autor kreśli intrygę kryminalną w sposób, który ciekawi, wciąga w wir wydarzeń, nie pozostawiając cienia nudy. Wszystko przestawia dosadnie, a czytelnik ma wrażenie realności. Dawid Waszak trzyma nas w nieustannym napięciu i czającym się zagrożeniu. Czytelnik wie, że coś się wydarzy, ale ostatecznie i tak jest zaskoczony rozwojem wypadków.

"Ciemność zła" to intrygujący kryminał, który zabierze Was na szczeble władzy. Poznacie co to intrygi, zastraszenie, dziwne zbiegi okoliczności, pościgi, morderstwa i wiele innych szokujących zdarzeń. Czy Kacper będzie próbował odkryć prawdę kosztem narażenia życia swojej rodziny? Sprawdźcie jaki finał będzie miała ta historia. I przede wszystkim, gdzie czai się zło...

sza-terazczytam.blogspot.com


  Adam Widerski  (17.03.2020)
Po raz pierwszy stykam się z twórczością Dawida Waszaka. Co prawda zacząłem nie po kolei, bowiem „Ciemność zła” jest trzecią, ostatnią z nich. Jednak nadal zbieram szczękę z podłogi. Oczywiście z wrażenia. Na pewno przeczytam wcześniejsze części.

Od początku… W „Ciemności zła” Kacper Zborowski wraca do Jarocina po oczyszczeniu przez sąd z zarzutów kilku morderstw. Próbuje żyć normalnie wraz z niedawno poznaną dziewczyną Lindą. Jednak nie jest mu to dane. Przeszłość daje o sobie znać bardzo szybko, szczególnie gdy burmistrz miasta zostaje również uniewinniony od tych samych zarzutów.

Dla burmistrza Pyżalskiego Kacper jest wrogiem numer jeden. Mężczyzna musi wybrać. Czy uciekać, czy walczyć? Ma świadomość, że nie może nikomu ufać i nie ma szans ze świtą oraz znajomościami włodarza miasta. Poza tym Kacper ma jedną niekoniecznie dobrą przypadłość…. nieświadomie pcha się w szpony niebezpieczeństwa poprzez nieprzemyślane czyny.

Całość recenzji na: https://bit.ly/3b34Wgp


  Paulina Gąsior  (27.03.2020)
Autor w swojej powieści pokazuje nam środowisko służb publicznych i jego powiązania, nieczyste zagrania, ukrywanie prawdy za wszelką cenę. Podczas czytania przekonamy się do czego zdolny jest człowiek na wysokim stanowisku by jego kariera przebiegała pomyślnie bez przeszkód. W powieści poznajemy Kacpra Zborowskiego i jego partnerkę Lindę. Kacper został oczyszczony z zarzutów o morderstwo ale to mu nie wystarczyło. Dąży do tego aby udowodnić winę burmistrzowi Jarocina w handlu dziećmi z sierocińca i ich organami. Nie zauważa, że jego zaufany funkcjonariusz manipuluje nim i doprowadza go do popełnienia przestępstwa. Kacper martwi się o Lindę ale nie umie czekać bezczynnie i tak jak każe mu policjant i działa na własną rękę. Mimo iż nie czytałam poprzednich części serii ta mi się podobała. Autor bardzo dobrze dobrał do siebie bohaterów, klimat jaki jest w powieści pozwala nam wyobrazić sobie dokładnie rozgrywaną akcje . Bardzo ciekawa i dokładnie przemyślana fabuła, umiejętnie prowadzona narracja, bez zbędnych opisów, prosto i zrozumiale. Powieść zawiera w sobie tytułowe zło, które już się tak rozprzestrzeniło, że trudno je powstrzymać. Książkę czyta się szybko, jest bardzo wciągająca. Zakończenie bardzo zaskakuje i to najbardziej lubię w książkach kryminalnych. W powieści znajdziemy wszystko co powinien zawierać dobry kryminał, nietuzinkowa fabuła, bardzo intrygujący motyw, postacie z wieloma sekretami i bardzo niejednoznaczne oraz nieoczekiwane zwroty akcji.


  Zuza Maniek  (11.03.2020)
"Idzie nocka, ciemność zła,
Oczy zamknij, idź już spać.
Nie uciekaj, kładź się już,
I tak Cię znajdę, no chodź już..."
.
Po takiej kołysance, to dopiero można mieć sny.. Kacper Zborowski słuchał jej dorastając w sierocińcu, którym działy się rzeczy tragiczne, los ewidentnie mu nie sprzyjał. Chyba nic dziwnego w takim przypadku, że wyrósł na człowieka totalnie pogmatwanego, który sam nie wie, co za chwilę zrobi. Jego życie jest mieszanką sprzeczności, skrajnych emocji, nieracjonalnych zachowań. On jest taki rozedrgany, niepewny, zagubiony.. Rzuca się w wir zdarzeń, a zaraz tego żałuje. Co zupełnie nie przeszkadza mu zrobić zaraz następną głupotę. Fascynujące, bo zazwyczaj tacy bohaterowie mnie irytują, lubię postaci konkretne, zdecydowane, silne. Kacper jest ich przeciwieństwem, a jednak kibicuję mu przez cały czas. Ciekawi mnie, w co znowu się wplącze. A jest tego trochę. Dzieje się dużo. I cały czas czuję tę niepewność, lekką paranoję, niepokój. . "Ciemność zła" to trzecia część cyklu Jarocin i polecam zacząć od początku. Seria ta jest połączeniem wydarzeń prawdziwych, z różnych miast, afer, które miały miejsce w rzeczywistości i dotyczyły nadużycia władzy, tworzenia siatek wzajemnych układów, wykorzystywania stanowiska, tworzenia spółek wyłudzających finanse publiczne, korupcji itd. i wyobraźni autora. Ciężko nie dostrzec i w swoim mieście tych zależności, to nie są teorie spiskowe. Niestety. Posłuszeństwo albo kara.
Kacper chce być po obu stronach jednocześnie - chce iść z prądem, żyć spokojnie i bezpiecznie, ale i poznać prawdę i rozbić układy, nie poddawać się, walczyć. Chce sprawiedliwości.
Problem polega na tym, jak udowodnić winę? Czy można odróżnić poszlaki prowadzące w pułapkę od prawdziwych dowodów? A najważniejsze pytanie, to: komu można zaufać?
.
Zostawiam Was z tymi zagadkami


  kasia Sapierzynska  (16.03.2020)
"... Idzie nocka, ciemność zła,
Oczy zamknij, idź już spać.
Nie uciekaj, kładź się już,
I tak cię znajdę,ni chodź już..."

"Ciemność zła" to trzeci tom cyklu pt."Jarocin". Nie ukrywam, że nazwa cyklu miała decydujący głos w wyborze książki. Jarocin kojarzony z festiwalami jawi mi się jako miasto klimatyczne i miejsce bliskie mej duszy.
Niestety nie czytałam dwóch poprzednich tomów cyklu, tu dobra wiadomość dla tych którzy się wahają czy można czytać tomy niezależnie. Można. Ja nie odczułam zupełnie, że brakuje mi jakiejś informacji z poprzednich części.
"Ciemność zła" jest historią Kacpra Zborowskiego, który popada w nie lada tarapaty, dążąc do sprawiedliwości. Sytuacja nie byłaby może tak dramatyczna, gdyby w sprawę nie był uwikłany sam burmistrz Jarocina, Zbigniew Puszyński.

"...Jarocin dogłębnie przesiąknął złe. Serce Jarocina jest złe, więc trzeba zrobić u przeszczep. ercem Jarocina jest burmistrz miasta..."

Prowadząc swoje własne śledztwo Kacper chce chronić przede wszystkim swoją partnerkę Lindę i ich jeszcze nienarodzone dziecko. Współpracuje z ludźmi z CBŚ, lecz nie do końca słucha ich poleceń. Z każdą chwilą pogrąża się bardziej. Co zobaczy światełko w tunelu i uzyska nowe dowody przeciwko burmistrzowi, to tym bardziej sprawy się komplikują. Kacper nie ma już komu ufać, jest zdany na siebie. A za nim niczym horda wściekłych psów ciągnie się historia jego ojca, Doriana.

"...Wystarczyło czternaście dni, aby spieprzyć sobie życie..."

Powieść Dawida Waszaka jest niczym jazda bez trzymanki. Kibicując bohaterowi, co i rusz chcemy krzyknąć; nie rób tego! Uważaj!Podczas czytania miałam milion sprzecznych myśli dotyczących Kacpra. Zarówno mnie irytował, wkurzał, a i niejednokrotnie wzbudzał podziw czy też rozczulał. Chyba jest to niezbity dowód n to, że autorowi udało się stworzyć bohatera z krwi i kości. Nie idealnego, nie całkiem złego, ale właśnie takiego prawdziwego ze wszystkimi swoimi wadami i zaletami.
Kreacja bohatera to niewątpliwy plus powieści, ale za to zakończenie.... Istna miazga. Całkowite zaskoczenie.
Powieść jak najbardziej polecam, oczywiście najlepiej wszystkie tomy. Ja postanawiam nadrobić dwa poprzednie. Mam nadzieję, że się nie zawiodę, tak jak Wy nie zawiedziecie się sięgając po "Ciemność zła"


  Sabina Krupa  (5.04.2020)
"Z tobą jest jak z dopalaczami. Nigdy nie wiadomo, co się trafi. Raz rozmawiamy i jest wszystko super, a kolejny raz masz problemy z d..."


Te słowa dotyczą głównego bohatera Kacpra Zbrorowskiego, który jest energiczny, działa pod wpływem impulsu, często jego motorem do działania jest adrenalina dzięki, której nie raz wychodził z kłopotów obronną ręką, jest bardzo uczciwy i ta cecha doprowadza, że w moim mniemaniu czyni go "nadczłowiekiem" - dlaczego...? Bo szuka sprawiedliwości i chce zamknąć wszystkich którzy mają nieczyste interesy i pną się w karierze zawodowej po szczeblach do góry.

Czytając książkę nie wiesz kto jest zamieszany i skorumpowany, może to dotyczyć adwokata, lekarza, policjanta, śledczego czy mafii. Czujemy oddech niebezpieczeństwa. Kacper jednak próbuje dociec prawdy i chce zbawić świat pomimo, że jego partnerka jest w ciąży. Pragnie ochrony, a potem i tak pędzi na złamanie karku by coś załatwić, wyjaśnić czy zadać pytanie.
Czy takie zachowanie doprowadzi do tragedii...? Może jednak wyciągnie wnioski i się wycofa...? Czy swoje śledztwo doprowadzi do końca...? Uzyska dowody by pogrążyć świat przestępczości...?

Żałuje, bo przygodę z tym bohaterem zaczynam od 3 tomu. Obawiałam się, że mogę mieć problem z tekstem i dawnymi wydarzeniami, o których nie czytałam, ale autor zadbał by były nawiązania do przeszłości dzięki czemu płynnie mogłam uczestniczyć w lekturze.

Czy nazwałabym książkę thrillerem...? Raczej nie dla mnie to była bardzo dobra sensacja, którą oczami wyobraźni widzę na dużym ekranie, bo dostarcza wiele emocji, wątki kryminalne wciągają. Mataczenia, przekupność, kłamstwa, główny bohater nieugięty, uparty i dociekliwy. To sprawia, że powieści nie da się odłożyć na półkę - chcesz dobrnąć do końca i dowiedzieć się czy dobro zwycięży...?

Co do ostatnich stron trochę czuję niedosyt... Miałam nadzieję... Myślałam... Żałuję... - Czego...? Nie mogę zdradzić, bo ujawniłam bym wiele szczegółów za które mogłabym dostać się na listę złych osób, bo kto lubi jak ujawnia się końcowe sprawy... Więc jeśli pociąga cię adrenalina, szybka akcja, niekontrolowane działanie głównego bohatera to koniecznie musisz sięgnąć po tą książkę. Uważaj komu ufasz... nie zdradzaj zbyt wielu szczegółów z lektury, bo możesz przepłacić swoim życiem. :)
https://czytadeliczne.blogspot.com/2020/04/ciemnosc-za-dawid-waszak.html


  Karolina Rybicka  (12.04.2020)
W końcu opuściły mnie nerwy, które towarzyszyły mi podczas czytania tej książki, więc mogę w miarę na spokojnie napisać recenzję.

Kacper razem ze swoją dziewczyną Lindą wraca do rodzinnego Jarocina. Miasta, które jest kontrolowane przez despotycznego burmistrza, a każdy mieszkaniec wie, że nie powinno się z nim zadzierać. Kacper natomiast ma na to wywalone i postanawia stawić czoła władzy w mieście. To co, że oni mają pieniądze, władzę i są powiązani z mafią. Kacper da radę
"Ciemność zła" jest to trzecia część serii o Jarocinie, o czym nie miałam pojęcia decydując się na tę książkę. Na początku było mi się bardzo trudno połapać, co i jak, ale z czasem w końcu ogarnęłam postacie i wydarzenia. Główny bohater w poprzednich częściach został oskarżony o coś, czego nie zrobił i teraz wrócił do miasta, oczyszczony ze wszystkich zarzutów, jednak nie radzi sobie z trudną przeszłością. On i jego partnerka w dzieciństwie przebywali w sierocińcu, gdzie odbywał się handel dziećmi lub ich narządami i właśnie przez te traumatyczne wydarzenia Kacper chce teraz odegrać się na burmistrzu miasta.

Dla mnie ta książka była po prostu nudna. Powiem to prosto z mostu, ale dla mnie nie dało się jej czytać. Tam było wszystko: związek, mafia, CBŚ, przestępcy, przekręty, trudna przeszłość, ale kurde. Tyle tego było, a książka w ogóle nie potrafiła mnie zainteresować. Marzyłam tylko o tym, żeby ją odłożyć, a potem robiłam wszystko, żeby tylko nie brać jej znowu do rąk. To, że była nudna to jest pierwszy problem. Drugim i chyba większym problemem był dla mnie główny bohater. Już na początku posta zasugerowałam, że Kacper żyje własnym życiem. Każą mu zostać w domu, żeby chronił siebie i Lindę, która jest w ciąży, bo grozi im niebezpieczeństwo to nie. On pójdzie i zrobi wszystko sam, bo zrobi to najlepiej i oczywiście jest najmądrzejszy. Raz chciał być superbohaterem, a raz był tak przestraszony i nieogarnięty, że pewnie najchętniej przytuliłby się do cycka matki. Serio. Tak irytującego głównego bohatera dawno nie spotkałam. Do tego wszystkiego był naiwny i ufał każdemu po kolei, żeby potem nagle się zdziwić, że go oszukali.

Zakończenie... Czytając książkę nie miałam pojęcia, co może być w nim zawarte, ale nie dlatego że tajemnica goniła tajemnicę, a z każdą stroną pojawiała się nowa zagadka. Nie miałam pojęcia, czego mogę się spodziewać na końcu, bo ta historia była tak nudna i bez wyrazu, że nie miałam pojęcia, jak to ma się niby skończyć. Także mogę przyznać, że zakończenie mnie zaskoczyło, ale nie tym, jak wszystko zostało wyjaśnione tylko po prostu tym, co zostało w nim przedstawione, a nie ukrywam, że było to lekko wzięte znikąd. Jedynym plusem książki jest postać Lindy, która miała większe jaja od Kacpra i cały czas próbowała sprowadzić faceta do pionu. Kacper oczywiście obiecywał, że się poprawi, żeby za kilka chwil znowu wziąć wszystko w swoje ręce i jechać ratować Jarocin.

Dodaj własną recenzję
Darmowy transport przy zamówieniu co najmniej 2 książek!
Liczba:  
      Dodaj do koszyka
Zakupy w Zaczytani.pl są bezpieczne.
Ci, którzy kupili tę książkę, kupili również:
Czerwień obłędu — Dawid Waszak Czerwień obłędu — Dawid Waszak
Dorian miał wszystko – młodą i piękną żonę, dom w dobrej dzielnicy Jarocina, zdolnego syna, udany seks, ciekawą pracę i poukładane życie.

Nagle jego świat...