Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Science fiction -> Bracia — Pit Bass
Bracia — Pit Bass

Bracia

Cena: 33,00 zł 28,05 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Układ grecki, który na zawsze zmienił bieg wielu historii.

Październik 1944 roku. Do Grecji na potajemne spotkanie przybywają przywódcy aliantów i Reichsführer-SS. Tam Himmler, świadomy nieuchronnego rychłego końca wojny, wtajemnicza ich w pewien plan. W wyniku wieloletnich badań i doświadczeń możliwe jest stworzenie człowieka o dowolnie wybranych cechach. Daje to niemal nieograniczone możliwości wpływania na dzieje świata. Nagle oczom zebranych ukazują się dwa naczynia z zanurzonymi w wodzie noworodkami. Wielcy przywódcy podejmują grę o to, kto otrzyma niezwykłą nagrodę. Czy bracia zostaną marionetkami w rękach wielkiego układu?

Lektura godna uwagi. Ciekawa, zaskakująca, dająca do myślenia. Podnosi ciśnienie, przenosi do świata, gdzie przywódcy podejmują grę o cenną nagrodę. Układ grecki, dwa noworodki, zmiana biegu historii - czy odważysz się zajrzeć do tej opowieści?

Magda Zimna, czytamybokochamy.blogspot.com

Zazdroszczę autorowi tak rozwiniętej wyobraźni. Jeśli posiadasz otwarty umysł, alternatywna wersja wydarzeń z czasów II wojny światowej, którą przedstawił Pit Bass, z pewnością cię zafascynuje. Być może nawet pojawi się w twojej głowie myśl, że układ nazistów i produkowanie ludzi na zamówienie to nie tylko fikcja literacka…

Wioleta Sadowska, www.subiektywnieoksiazkach.pl

Pit Bass, urodzony w 1977. Inżynier chemik, z zamiłowania socjolog, obserwator dusz i charakterów, gawędziarz. Prywatnie niezwykle szczęśliwy mąż i ojciec trójki dzieci.

https://www.facebook.com/PitBass77/

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Science fiction
  • Wydawca: Novae Res, 2017
  • Format: 121x195mm, oprawa miękka ze skrzydełkami
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 328
  • ISBN: 978-83-8083-497-2

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 4 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Karolina krakowiak  (6.04.2017)
Moja rekomendacja: "W niezwykle barwny sposób Pit Bass pokazuje, co by było gdyby historia miała ukryte tajemnice. Fantastyczny język, zręczna narracja, historia godna niejednego filmu, to tylko niektóre z wielu atutów "Braci". Książka nie tylko dla miłośników II wojny światowej. Musicie dowiedzieć się co by było gdyby!"


Wyobraźcie sobie, że Dyktatorzy z czasów II wojny, są w stanie stworzyć klona. Takiego, którym kierują myślami. Jak wtedy by wyglądał nasz świat. Trudne zadanie? Pit Bass się go podjął. „Bracia” to rozważania o tym co by było gdyby... gdyby maszynka do klonowania istniała. Gdyby świat potoczył się inaczej.

Akcja książki zaczyna się w Grecji, na tajnym zebraniu. Poznajemy tam Józia i Henia, a wszyscy wspominają co jakiś czas o Adim. Jednak te, z pozoru nic nie znaczące imiona, należą do ludzi, których wszyscy znamy. Henio to nikt inny jak Henryk Himmler, Józio to Józef Stalin, a Adi to Adolf Hitler. Zabieg taki pokazuje troszkę bardziej ludzkie obliczę tych mężczyzn. Wszyscy, a szczególnie Himmler, wiedzą, że wojna się skończy. Więc wymyśla plan. Stworzyć człowieka idealnego. W trakcie tajnego zebrania przedstawia go innym. Zdradza też gdzie obecnie przebywają pierwsze klony. Uwierzcie mi! Te nazwiska też znacie doskonale!

Następnie mamy przeskok czasowy aż do końcówki lat 80tych XX-go wieku. Najpierw odwiedzamy Bieszczady i poznajemy Marka Zapadkę. Nastolatek wychowywany jest przez dziadków. Gdy już zdążymy polubić bohatera, przenosimy się do Bytoma. Tak poznajmy Arka Jegera, również nastolatka. Z pozoru chłopców, prócz wieku, nic nie łączy. Dziwnym trafem jednak w ich życiu pojawia się mężczyzna, który przedstawia się jako Anioł. Co gorsza potrafi do nich mówić w sposób, którego oni nie znają. Chce też od nich dziwnych rzeczy. Tłumaczy im, że tylko oni mogą uratować świat. Jak łatwo się domyśleć są to bracia, których Himmler pokazał w Grecji. Kim jednak jest Anioł? Jakie jeszcze historyczne postaci występują w tej powieści? Co czeka braci? Jak sobie poradzą z tym czego się dowiedzą? Czy uratują świat? Na te oraz inne pytania odpowiedz znajdziecie w książce. Dlatego polecam wam po nią sięgnąć.

Przyznaję się bez bicia! Nie czytam książek z gatunku Science Fiction. Ta jednak porusza temat wojny i to mnie przekonało do sięgnięcia po nią. Czy żałuje? Nie. Chociaż na początku żałowałam, że jest tak mało o wojnie. Jednak losy braci mnie pochłonęły. Do tego obraz polski w latach 80tych.

Barwny język autora sprawia, że ciężko się oderwać. Okładka hipnotyzuje spojrzeniem braci. Tematyka bardzo odważna. Czego chcieć więcej?


Moja ocena: *****

Skala ocen: * nie polecam ** nie moja bajka *** daje radę **** dobra ***** bardzo dobra ****** lotta poleca

www.lottaczyta.blox.pl


  Wioleta Sadowska  (27.04.2017)
Czy słyszeliście kiedykolwiek o Układzie greckim, jaki zawarto pod koniec II wojny światowej? Z pewnością nie, gdyż takie wydarzenie nie miało miejsca w rzeczywistości. A gdyby jednak – gdyby tajne zebranie w Grecji, na którym stawili się przywódcy aliantów i nazistowskich Niemiec, rozpoczęło zupełnie nowy ład w Europie i na świecie? Ludzka wyobraźnia nie zna granic, o czym świadczy właśnie ta książka.

Pit Bass to urodzony w 1977 r. inżynier chemik, z zamiłowania socjolog, a także obserwator dusz i charakterów oraz gawędziarz. Autor prywatnie jest szczęśliwym mężem i ojcem trójki dzieci.

W październiku 1944 r. na tajne spotkanie do Grecji przybywają światowi przywódcy między innymi – Adolf Hitler, Józef Stalin, Franklin D. Roosevelt, Winston Churchill i inni, którzy wiedzą, że wojna niebawem się zakończy. Na zebraniu Heinrich Himmler wtajemnicza ich w plan stworzenia ludzi o dowolnie wybranych cechach – klonów, które będą mogły wpływać na dzieje całego świata. Odtąd historia pisze się na nowo.

Lubię zgłębiać wszelakie sensacyjne teorie spiskowe dotyczące dziejów naszego świata, dlatego też Pit Bass swoją zupełnie alternatywną wizją zakończenia II wojny światowej, zwyczajnie mnie zaciekawił. Słyszałam i czytałam o wielu różnych teoriach dotyczących tego okresu w naszej historii, jednych mniej, drugich bardziej prawdopodobnych, jednak scenariusz ukazujący stworzenie przez nazistów maszynki do robienia ludzi i co za tym idzie - zbudowanie nowego porządku świata i uniknięcie kary to wizja mocno fantastyczna – jak dla mnie idealna na powieść z pogranicza sensacji i fantastyki.

Autor w "Braciach" przedstawia zupełnie odmienioną wersję naszej najnowszej historii ukazując dwa plany czasowe – z końca II wojny światowej oraz lata 80. XX wieku, w których poznajemy tytułowych braci – Marka i Arka. Ich losy, tak nagle rzucone w wir niezwykłych wydarzeń, cechuje dynamiczna akcja. Ubolewam jedynie nad niektórymi dialogami, które zbyt często odstawały od ukazanych realiów – były zbyt sztywne i mało realistyczne. Widać, że Pit Bass musi jeszcze popracować nad tym aspektem swojej prozy.

W książce pojawił się także lekko zaakcentowany, a jednak widoczny, wątek ucieczki największych zbrodniarzy niemieckich do Ameryki Południowej. Autor ukazał w tej płaszczyźnie, że w tym haniebnym procederze brały udział nie tylko światowe instytucje, ale nawet sam Watykan. W ostatnim czasie dość często napotykam ten wątek w książkach, które czytam – jak widać więc temat ten jest eksploatowany w różnego rodzaju prozie.

Zazdroszczę autorowi tak rozwiniętej wyobraźni. Jeśli posiadasz otwarty umysł, alternatywna wersja wydarzeń z czasów II wojny światowej, którą przedstawił Pit Bass, z pewnością cię zafascynuje. Być może nawet pojawi się w twojej głowie myśl, że układ nazistów i produkowanie ludzi na zamówienie to nie tylko fikcja literacka…


  Joanna Jendryka  (6.05.2017)
Henryk Himmler staje się Henkiem, Adolf Hitler Adim, wokół szaleją klony, a Jozef Engel zostaje aniołem współczesności.

"Układ grecki miał na zawsze zmienić bieg wielu historii."

I tak bliźniacze klony Arek i Marek zaczynają swoją podróż...

Pewnego dnia mieszkańcy Bieszczad i Bytomia spotykają się i tak akcja zaczyna się kręcić, ludzie zostają porywani i pozbawieni stóp. Wspaniała narracja wciąga nas w historię dwóch braci, którzy jako forma eksperymentalna, zmieniają bieg wydarzeń świata.

Książka przygodowa z nutą SF, która z każdą stroną coraz bardziej wciąga nas do swej opowieści. Intrygujący pomysł i dobrze rozwinięty, choć początek może troszkę namieszać nam w głowie. Polecam!


  Barbara Hudomięt  (8.05.2017)
Chyba za bardzo ostatnio przyzwyczaiłam się do mniej lub bardziej leniwych gawęd i drobiazgowo opowiedzianych historii, dlatego początkowo trudno mi było wejść w bardzo dynamiczny, surowy i męski świat powieści ,,Bracia". Już na wstępie zaatakowało mnie zupełnie inne, nowe spojrzenia na tajne układy zawierane w trakcie II wojny światowej. Autor zburzył sztywne reguły i pozwolił by światowi przywódcy stali się zwykłymi ludźmi ale posiadającymi moc decydowania o losach świata. Dostają oni w swoje ręce straszliwą broń: mogą dowolnie programować i stwarzać ludzi. Jako dowód zaprezentowane zostają dwa noworodki, które otrzyma ten kto zwycięży w rozgrywce.

Powieść podzielona jest właściwie na dwie części: pierwsza rozgrywa się w 1986 roku, druga - osiem lat później. Najważniejsze wydarzenia toczą się wokół bliźniaków. Do głosu zaczynają dochodzić ich nadzwyczajne talenty i chłopcy będą musieli zmierzyć się z tajną organizacją pragnącą wykorzystać ich do swoich celów.

,,Bracia" to debiut literacki Pita Bass. Nie jest to może debiut, który rozłoży na łopatki czytelników i krytyków ale jest całkiem poprawny. Początkowe zgrzyty stylistyczne i chropowatość stylu spycha na dalszy plan ciekawa i wciągająca intryga. Sama z niecierpliwością czekała na finalne rozwiązanie. Z zainteresowaniem śledziłam co autor nam jeszcze zaserwuje. Jest trochę uproszczeń fabularnych oraz korzystania z utartych schematów ale nie da się tego uniknąć. Na szczęście tkwi w tym nuta świeżości i pomysłowości. Autor za pomocą najprostszych środków ożywił nazistów i przywrócił do życia idee ich szalonych wynalazków, a nam przez to zapełnił lekturę pełną dramaturgii, napięcia i akcji.

,,Bracia", po tym jak już czytelnik przyzwyczai się do stylu autora, zapewnią pełen wrażeń wieczór. To jest, jak na debiut, dobrze skonstruowana powieść sensacyjna z elementami science fiction. Mam tylko jedną prośbę do autora. Proszę o trochę krótsze akapity w kolejnej :) To znacznie ułatwia czytanie.:)

http://podkoldra-deana.blogspot.com/

Dodaj własną recenzję
Darmowy transport przy zamówieniu co najmniej 2 książek!
Liczba:  
      Dodaj do koszyka
Zakupy w Zaczytani.pl są bezpieczne.
Ci, którzy kupili tę książkę, kupili również:
Survival dla niewidzialnych — Zbigniew Wolski Survival dla niewidzialnych — Zbigniew Wolski
Czy wiesz, jak przygotować się na najgorsze?

Lubimy myśleć o sobie, że jesteśmy panami swojego losu. A przecież to nieprawda! W obliczu klęski żywiołowej,...