Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Literatura obyczajowa -> Bliżej niż dalej — D.A.R. Lightmind
Bliżej niż dalej — D.A.R. Lightmind

Bliżej niż dalej

Cena: 29,99 zł 25,00 zł
Wkrótce w sprzedaży
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Senne uliczki małego miasteczka kryją w sobie historie, o których mówić można tylko szeptem

W małej wiosce, która znajduje się zarazem wszędzie i nigdzie, dzień płynie za dniem obwieszczany jedynie biciem dzwonów. W zamkniętej społeczności plotki rozchodzą się po wąskich uliczkach niczym trucizna w żyłach. Las zbliża się do wioski zamiast oddalać, cmentarz wypełniają niedokończone opowieści. Mimo pozornego spokoju nad głowami mieszkańców zbierają się burzowe chmury.

Splatające się losy wyrzutka Nathaniela, dziedziczki Liliany, bliźniaków chodzących swoimi drogami, starego lekarza Miguela i nieszczęśliwej wdowy układają się w intrygującą mozaikę ludzkich przeżyć. Każdy z bohaterów pielęgnuje w sobie zatajone przed światem tajemnice, które rosną i z każdym dniem bolą coraz bardziej. Co się stanie, gdy w końcu wydostaną się na zewnątrz?

Nikt nie zapuszcza się w wysoką trawę bez potrzeby. Nie wiadomo, co czai się w zaroślach – one od zawsze napawają mieszkańców niepokojem. Z tego powodu nie wykorzystują potencjału kilometrów kwadratowych ziemi i poprzestają na dobrze znanych polach, już zagospodarowanych. Dlatego drewniana huśtawka jest niepojętym zjawiskiem. Wisi na najniższej gałęzi drzewa, kołysana porywistymi podmuchami wiatru błąkającego się po prerii. Pojawiła się pewnego dnia znikąd i tak została. Straszy swym widokiem mieszkańców.

D.A.R. Lightmind
Urodzona w 2005 roku. Uczennica I Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego im. E. Dembowskiego w Gliwicach. Laureatka XVIII Powiatowego Konkursu „Na Skrzydłach Wyobraźni” oraz Wojewódzkiego Konkursu „Auschwitz nie spadło z nieba, nie bądźcie obojętni”. Wyróżniona w Gliwickiej Gali Młodych Talentów „Zwiastuny 2021” i „Zwiastuny 2022”. Interesuje się lingwistyką stosowaną, kulturą wschodnioazjatycką i mitologiami świata.

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Literatura obyczajowa
  • Wydawca: Novae Res, 2022
  • Format: 121x195, skrzydełka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 188
  • ISBN: 978-83-8313-103-0

Recenzje czytelników

Nie można recenzować zapowiedzi. Chętnych do napisania recenzji zapraszamy po wprowadzeniu książki do sprzedaży.