Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Literatura kobieca -> Biegacz — Anne Marie
Biegacz — Anne Marie

Biegacz

Cena: 39,99 zł 33,99 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Czy dasz się porwać zakazanym uczuciom?

Mateusz to wschodząca gwiazda futbolu amerykańskiego. Pewny siebie, charyzmatyczny i przystojny, z łatwością zdobył serca kibiców. Jednak niewiele osób wie, że mężczyzna od narodzin cierpi na nieuleczalną chorobę, a jeden wypadek na boisku wystarczył, by z jego pamięci ponownie zaczęły ulatywać słowa. Zbliża się ważny mecz i walka z czasem, by mężczyzna mógł zagrać. Właśnie wtedy na jego drodze pojawia się Aneta - najlepsza neurologopedka w mieście, która ma mu pomóc zatrzymać chorobę. Kobieta widzi w nim coś, czego nie dostrzegł nikt inny, a każde kolejne spotkanie zbliża ich coraz bardziej do siebie i podsyca rodzące się uczucia.

Przede mną stał zajebiście przystojny blondyn o oczach ni to niebieskich, ni szarych. Zwykły T-shirt opinał jego klatkę piersiową. Domyśliłam się, że skrywa się pod nim bardzo wysportowane i umięśnione ciało. Chyba zbyt głośno przełknęłam ślinę, bo facet aż się uśmiechnął. A wtedy w jego policzkach ukazały się dwa seksowne dołeczki.
– Pani Aneta Sikorska? – spytał.
– Tak – odpowiedziałam, bo w końcu odzyskałam głos i rozsądek. – A pan to zapewne Kowalski.
Odsunęłam się, aby wpuścić go do środka. Zaśmiał się, gdy mnie mijał, i podążył prosto do fotela dla pacjentów.
– No nie do końca, ale to ja – powiedział. – Kowalski to taki pingwin z Madagaskaru.

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Literatura kobieca
  • Wydawca: Amare, 2023
  • Format: 130x210, skrzydełka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 264
  • ISBN: 978-83-8313-214-3

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 9 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Katarzyna @historie_budzace_namietnosc  (15.03.2023)
„Była aniołem, który zstąpił z nieba po to, aby pomóc mi przetrwać to wszystko.”

Nikt by nie powiedział, że wysoki, pewny siebie, utalentowany sportowiec, jeden z najszybszych i najlepszych zawodników futbolu amerykańskiego w Polsce od urodzenia zmaga się z chorobą, która w każdej chwili może zniweczyć jego ciężką pracę i marzenia. I gdy marzenie Mateusza było już prawie na wyciągnięcie ręki, wtedy wydarzył się wypadek, który sprawił, że zaczął zapominać słowa. Szukając pomocy, trafił do Anety, jednej z najlepszych neurologopedek. Oboje od pierwszego spotkania czują przyciąganie, jakiego nigdy nie doświadczyli oraz uczucie, które z każdym kolejnym ich spotkaniem rośnie. Tylko Mateusz po tym, co wydarzyło się kilka lat temu w jego życiu, poślubił swoją pracę i pragnął spełnić swoje marzenie za wszelką cenę, ale obecność Anety spowodowała, że zaczął myśleć też zupełnie o czymś innym. Oboje są uparci, ale nie wiadomo, które bardziej. Bo kobieta zrobi wszystko, żeby mu pomóc w walce z chorobą i w spełnianiu marzeń. Jak zakończy się ich relacja? Czy Mateusz zagra i spełni swoje marzenie?

Przekaz tej historii jest bardzo jasny i piękny. Że nigdy nie powinno się rezygnować z marzeń, nawet gdy na jej drodze stanie choroba. Że zawsze są wokół nas osoby, które będą nas wspierać i się troszczą. Że nawet miłość znajdzie nas, wtedy gdy przyjdzie na to odpowiedni czas. Że nigdy nie wolno się poddawać i trzeba walczyć z każdymi przeciwnościami. Aneta i Mateusz są naprawdę upartymi osobami, a do tego z charakterkiem. Zostali naprawdę cudownie wykreowani, są tacy prawdziwi. Każda ich reakcja, słowo, przemyślenie, odczucie i emocje są takie naturalne. Przez co ma się wrażenie, że to wszystko jest prawdziwe i każdą chwilę przeżywa się z nimi. Ja tak miałam, raz uśmiechałam się jak wariatka, by za chwilę być zła i wkurzona, smutna i rozżalona. Cały czas trzymałam kciuki za nich i podziwiałam go za jego siłę i determinacje. List i epilog sprawiły, że miałam łzy w oczach. Sport, miłość, choroba, walka, marzenia to wszystko znajdziecie tu. Piękna i chwytająca za serce historia, napisana tak, że nie mogłam się od niej oderwać i za nim się obejrzałam, to już ją kończyłam. Jest pełna pozytywnej energii autorki, która podczas czytania przechodziła na mnie. Gorąco wam ją polecam.


  Anastasiya Adryan  (16.03.2023)
"...Wolałes wybrać samotność. Rozumiem cię... Ale musisz pamiętać, że to wszystko to były ich wybory... Nie możesz wybrać za nią odrzucając ją od siebie." @
________
Kłamstwo w dobrej wierze, akceptowalne czy nie?
Jakie jest wasze zdanie?
________

Dziś przedpremierowo przedstawiam wam Biegacza autorstwa Anne Marie.
Główny bohater powieści, zawodnik drużyny futbolu amerykańskiego, żyje z diagnozą, nazwy której nie jestem w stanie przytoczyć z pamięci, ale dzięki autorce doskonale zrozumiałam na czym polega przypadłość Mateusza.
Kiedy stan mężczyzny pogarsza się po wypadku na boisku, rozpoczyna on terapię z neurologopedką, która pomaga Mateuszowi zatrzymać chorobę. Jak możecie się domyślić, pomiędzy bohaterami zaczyna iskrzyć, ale oni wzbraniają się jak mogą przed kiełkującym uczuciem. Z różnych powodów...
Ważne i trudne tematy w lekkiej formie jaką jest romans? Czemu nie. Uważam, że autorce udało się to na 5 z plusem. Nie tylko temat choroby i zakazanej relacji pomiędzy pacjentem a terapeutką jest tu poruszony. Szczerość w związku, trudne wybory, spełnianie marzeń i pragnień, pokonywanie lęków i barier - właśnie o tym jest ta książka. Ma zaledwie 260 stron, a poznajemy tu nie tylko skomplikowaną relacje bohaterów, również zasady futbolu amerykańskiego, historię choroby Mateusza i ciekawą pracę Anety. Nie znajdziemy tu obszernych opisów; autorka skupiła się na konkretach i stworzyła wciągającą historię, która zdecydowanie wyróżnia się tematyką i to jest jej największy atut.
Były momenty, kiedy zakręciła mi łezka w oku, ale też takie, kiedy uśmiech nie schodził mi z twarzy. Było też wzruszenie, kiedy autorka uchyliła rąbek tajemnicy powstania tej historii. Jednym słowem, ta książka wywołała emocje, a to jest najważniejsze.
Wielkie brawa!
Mam tylko jedno zastrzeżenie: ta książka zbyt szybko się kończy. Chcę więcej i czekam na kolejną część.


  ewela_ czyta  (17.03.2023)
Mateusz jest wschodzącą gwiazdą futbolu amerykańskiego. Łatwo zdobywa serca kibiców, ale i kobiet. Nieliczne grono wie, że Mateusz cierpi na nieuleczalną chorobę, która niestety może w każdej chwili zrujnować jego karierę. Jeden, jedyny wypadek na boisku sprawia, że dla mężczyzny ponownie z pamięci zaczynają ulatywać słowa. Na domiar złego ma przed sobą bardzo ważny mecz. Dla niego liczy się walka z czasem, więc postanawia skorzystać z usług najlepszej neurologopedki w mieście. Aneta wie co robi, dlatego jest najlepsza. Postanawia pomóc mężczyźnie. Jednak pewnej rzeczy nie przewidzieli, że każde, kolejne spotkanie zbliża ich do siebie. Co z tego wyniknie?

Historia bardzo lekka i przyjemna w odbiorze. Książkę przeczytałam w jedno popołudnie, wciąga i nie pozwala się oderwać. Autorka bardzo ciekawie nakreśliła futbol amerykański w Polsce, musiała zagłębić się w realia tej gry. Dając nam tym sportowca o bardzo silnym charakterze, który cierpi na afazję, nie poddaje się mimo choroby, pragnie spełnić swoje marzenie, po drodze spotykając miłość, która jeszcze bardziej dodaje mu skrzydeł.

"Była aniołem, który zstąpił z nieba po to, aby pomóc mi przetrwać to wszystko".

Aneta za to jest osobą o ogromnym serduchu, pracuje z osobami, które naprawdę potrzebują pomocy. Pacjenci wychodzą jej gabinetu z uśmiechem na twarzy. Jej relacja z Mateuszem jest delikatna, nie przesłodzona. Kobieta stara się pomóc jak może, potrafi zrozumieć wiele rzeczy, a najważniejsze, że potrafi wybaczyć.

Książka daje nadzieję na lepsze jutro, pokazuje, że nie trzeba rezygnować z marzeń mimo choroby, trzeba walczyć do końca, nie poddawać się. Również miłość możesz znaleźć w każdej chwili, tylko musisz otworzyć odpowiednie drzwi.


  @fascynacja. ksiazkami  (21.03.2023)


  Małgorzata Małoszuk  (23.03.2023)
Uwielbiam nietuzinkowe historie. Właśnie taka jest najnowsza powieść Anne Marie. Z pozoru banalna, jednak rozgrzewająca serca i dodająca energii do działania.

Mateusz od dziecka zmaga się z chorobą, która w każdej chwili może przekreślić wszystko na co pracował latami. Niefortunny wypadek sprawia, że tylko jeden krok dzieli go od przepaści. Powierza więc swoje życie i przyszłość w ręce Anety licząc, że dobrze się nim zaopiekuje. Najchętniej jednak to on zająłby się nią, najlepiej w łóżku. Profesjonalizm miesza się z namiętnością, a ta prowadzi do komplikacji. Przyszedł czas by zawalczyć o marzenia, uczucia i karierę. Nie wszystko jednak da się połączyć.

Umieszczenie futbolu amerykańskiego w polskich realiach nie mogło być zbyt łatwe. Jednak trzeba przyznać, że autorka stanęła na wysokości zadania. Z gracją przybliżyła temat, wplątując do niego wątek miłosny i poruszając kwestie zdrowotne. Dzięki temu książka nabrała charakteru i niesie przesłanie. Nie zabraknie tu humoru, uczuć, zwrotów akcji i pasji. To książka idealna do relaksu w każdą porę dnia.


  Paulina Powalska  (4.05.2023)
To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, słyszałam o jej wcześniejszych powieściach jednak nie miałam okazji żadnej przeczytać. Postanowiłam to zmienić za sprawą ksiakai "Biegacz", do której sięgnięcia zachęcił mnie interesujący opis i ciekawa okładka. Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki, prosty i przyjemny co sprawia, że książkę czyta się naprawdę szybko. Mi zapoznanie się z tą historią zajęło jeden wieczór. Fabuła została w interesujący sposób nakreślona i równie dobrze poprowadzona, a bohaterowie świetnie wykreowani, to postaci które z powodzeniem moglibyśmy spotkać w rzeczywistości i takie, z którymi śmiało moglibyśmy się utożsamić w wielu kwestiach, podzielając podobne troski i dylematy. Historia została przedstawiona z perspektywy obojga bohaterów co pozwoliło mi lepiej ich poznać, dowiedzieć się co czują, myślą, z czym się borykają, a tym samym mogłam lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. Relacja pomiędzy Anetą i Mateuszem została ciekawie zaprezentowana, oboje od początku zaskarbili sobie moją sympatię i dało się wyczuć wyraźną chemię pomiędzy nimi. Autorka w bardzo intrygujący sposób pokazała jak ogromny wpływ na człowieka może mieć choroba, która wywraca poukładany świat do góry nogami, pokazuje jak ważne jest wsparcie, troska i zaufanie. "Biegacz" to emocjonująca, miejscami poruszająca historia o trudnych wyborach, radzeniu sobie z przeciwnościami losu oraz miłości, która daje nadzieję na lepsze jutro. Miło spędziłam czas z tą książką i czekam na kolejne powieści spod pióra autorki. Polecam!


  Agnieszka Kędzior  (20.06.2023)
"(...) już za długo chowałeś się za chorobą, zamiast spojrzeć życiu w oczy (...) A życie toczy się za twoimi plecami. Wejdź w nie wreszcie. Bez żadnych wymówek. Na spontanie i ryzykownie."

Mateusz jest wschodzącą gwiazdą sportu. Jednak tylko nieliczni wiedzą, że ten pewny siebie, przystojny i intrygujący mężczyzna od urodzenia cierpi na nieuleczalną chorobę. Niefortunne zdarzenie na boisku spowodowało nawrót dolegliwości. Niestety coraz bliżej jest też mecz, który przesądzi o dalszej karierze Mateusza.

Czy mężczyzna wygra walkę z czasem i swoją chorobą? Po swojej stronie ma Anetę- najlepszą neurologopedkę w mieście. Częste spotkania zbliżają ich do siebie.
Tylko czy Mateusz będzie umiał pogodzić miłość z karierą? Na co postawi, gdy będzie musiał dokonać wyboru?
Kariera, spełnione marzenia, sława, pieniądze czy prawdziwe uczucia? Co tak naprawdę liczy się w naszym życiu?

Uwielbiam motyw sportu w książkach! Rywalizacja, walka z własnymi słabościami, dążenie do celu o tym zawsze dobrze się czyta!
"Biegacz" to druga książka autorki jaką miałam przyjemność poznać i muszę przyznać, że ta o wiele bardziej przypadła mi do gustu! Czuć, że autorka włożyła dużo serce w historię Mateusza.
Futbol amerykański może nie jest popularnym sportem u nas w kraju ale @anne_marie_autor opisała to w taki sposób, że nawet ten kto nie wie o co w nim chodzi jest w stanie wyobrazić sobie jak to wygląda na boisku. Świetnie też została opisana choroba Mateusza oraz jego wielka miłość do sportu. Nie chciał się poddać, wiedział że musi walczyć o swoje marzenia a także o to aby nikt nie patrzył na niego przez pryzmat choroby. Jednak, gdy na jego drodze pojawiła się Aneta zaczął inaczej patrzeć na świat. Kobieta wspierała go, wiedziała ile znaczy dla niego kariera. Miłość to rozmowa i kompromis. I to pokazali nam bohaterowie książki.


  Adrianna Rakowska  (14.06.2023)
Aneta jest neurologopedą, która dzięki swojemu zaangażowaniu cieszy się wśród pacjentów bardzo dobrą opinią. Tkwi w związku bez perspektyw, gdyż jej partner po stracie pracy, nie wykazuje zainteresowania zarówno swoją karierą zawodową, jak i długoletnim związkiem. Mateusz jest świetnym zawodnikiem drużyny Sokoły – gwiazda futbolu amerykańskiego, który ma szanse na powołanie do kadry narodowej. Całe swoje życie podporządkował temu celowi. Jest jednak jedna rzecz, która ciągle o sobie przypomina. To jego choroba, z którą boryka się od dziecka. Niestety nie pomagają liczne urazy głowy, z którymi mierzy się każdego dnia podczas treningów i meczów. Kiedy zauważa u siebie niepokojące symptomy, postanawia udać się na terapię do Anety. Ich spotkanie wywołuje lawinę decyzji, która zmienia ich życie o 180 stopni.

Uczucia, jakie towarzyszyły mi podczas lektury książki, były mieszane. Z jednej strony bardzo spodobała mi się cala historia Anety i Mateusza, ich początek znajomości oraz rodzące się uczucie, powodowało przyspieszone bicie serca i uśmiech na twarzy. Zarówno Aneta dla Mateusza, jak i Mateusz dla Anety byli dla siebie siłą napędową do działania w celu poprawy swojego życia i zaznania szczęścia. Dzięki swojemu wsparciu byli w stanie podjąć słuszne decyzje. Z drugiej… Ważnym elementem tej historii jest choroba, z jaką mierzy się główny bohater i to jak wpływa ona na jego samoocenę. To, co sprawiło, że nabrałam lekkiego dystansu, to szybkość toczącej się akcji. Uczucie, jakie zrodziło się między bohaterami, walka o swoje marzenia i mierzenie się z problemem, trwało dosłownie “chwilę”. A pisząc chwilę, mam na myśli tylko kilka tygodni, w ciągu których przemeblowali całe swoje życie. Niestety ciężko było mi tę całą akcję wpisać w tak krótkie ramy czasowe.

Reasumując: Cieszę się, że historia Anity i Mateusza trafiła w moje ręce i mogła ich poznać osobiście. Cieszę się również, że będę mogła spotkać ich ponownie, czytając drugi tom serii, bo to, że sięgnę po ciąg dalszy, jest pewne. Mimo że “walczyłam z czasem”, to jednak wyniosłam wiele cennych wskazówek i refleksji, ale również spostrzeżeń dotyczących rodzicielstwa i związanego z nim poświęcenia. Nie tracąc już czasu, siadajcie do lektury i bawcie się dobrze. A ja czekam na ciąg dalszy, mam nadzieję, że nastąpi on szybko.


  Lubię To Czytam  (12.09.2023)
Rozmowa jest nieodłączną częścią naszego życia. Wyobraźcie sobie teraz, że mimo usilnych starań, szukania w pamięci słów nie jesteście w stanie nazwać rzeczy, którą macie przed oczami. Tak wygląda codzienność Mateusza. Od dziecka cierpi na nieuleczalną chorobę, jednak nie poddaje się i dąży do spełnienia swojego marzenia. Sytuacja pogarsza się kiedy podczas meczu zostaje uderzony w głowę. Mając przed sobą kolejny mecz, podczas którego obecny będzie selekcjoner kadry narodowej, Mateusz wie, że nie może sobie pozwolić na najmniejszy błąd.
Aneta to najlepsza neurologopedka w mieście. Praca i postępy pacjentów dają jej ogromną satysfakcję, jednak nie może tego powiedzieć o swoim życiu prywatnym. Nowy pacjent budzi w niej niepożądaną w takiej sytuacji fascynację, a spotkania z nim poprawiają jej humor. Co się stanie, kiedy życiowe ścieżki Anety i Mateusza skrzyżują się ze sobą?
"Biegacz" Anne Marie to pierwsza książka autorki, którą miałam przyjemność czytać, i wiem że nie jest ostatnią. Lekki i przyjemny w odbiorze styl pisania sprawia, że książkę czytamy jednym tchem. Bardzo spodobał mi się pomysł na akcję, ponieważ nie jest szablonowy. "Biegacz" to lekki do czytania romans o dość trudnej tematyce, gdzie bohaterowie muszą podejmować niełatwe decyzje stawiając na szali swoje szczęście lub karierę. Budzi to w czytelniku różne emocje, od irytacji, złości, po radość i zadowolenie. Podobała mi się ta zabawa emocjami, dzięki temu akcja stawała się bardziej angażująca dla czytelnika. Niektóre wątki były łatwe do przewidzenia, jednak nie odbierało to radości z dalszego czytania. Szkoda, że autorka nie pozwoliła odbiorcy lepiej poznać drużyny, w której występuje Mateusz. Poznajemy tylko niektórych zawodników, a autorka opowiada o nich w dość oszczędnych słowach. Nie musicie się martwić, jeśli zasady futbolu amerykańskiego nie są wam znane, ponieważ autorka na bieżąca tłumaczy poszczególne pojęcia i zasady gry, dzięki czemu czytelnik uczy cię wraz z główną bohaterką. Na uwagę zasługuje również rodzina głównego bohatera, która jest dla niego ogromnym wsparciem. Podobały mi się łączące ich więzi oraz sposób w jaki się do siebie odnosili.
Bawiłam się dobrze podczas lektury i serdecznie Wam ją polecam. Oprócz faktu, iż lepiej chciałabym poznać drużynę i lekkiej irytacji, jaką wywołał we mnie Mateusz swoją decyzją oceniam książkę pozytywnie. Świetne się sprawdzi na nadchodzące jesienne wieczory.

Dodaj własną recenzję
Darmowy transport przy zamówieniu co najmniej 2 książek!
Liczba:  
      Dodaj do koszyka
Zakupy w Zaczytani.pl są bezpieczne.
Ci, którzy kupili tę książkę, kupili również:
American Dream — Katarzyna Bester American Dream — Katarzyna Bester
Jesteś gotowa przeżyć swój amerykański sen?

Maja i Krzysiek mieli się wspierać niezależnie od tego, które z nich otrzyma awans i obejmie posadę w filii ko...