Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Fantasy -> Biały elf — Paulina Rola
Biały elf   — Paulina Rola

Biały elf

Cena: 54,99 zł 47,00 zł
Wkrótce w sprzedaży
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Często to, czego boimy się najbardziej, drzemie głęboko w nas samych…

Życie białego elfa w świecie ludzi przypomina koszmar. Wyszydzany i poniewierany Estalavanes, pracujący jako pomywacz w noclegowni w Cichobrzegu, ma tylko jedno marzenie: by inni przestali na niego zwracać uwagę.
Tymczasem w miasteczku zjawiają się wysłannicy Złowieszczego Niedźwiedzia, którzy całkowicie odmienią życie niepozornego młodzieńca. Est porzuci codzienność, by trafić pod skrzydła Maga, starego mnicha. Wkrótce dowie się, jak poskramiać emocje, jak sobie radzić z nadmiarem magii zgromadzonej w ciele, ale przede wszystkim, jak odnaleźć swoją prawdziwą życiową drogę. Rzucony w wir niesamowitych wydarzeń chłopak jeszcze nie wie, że w ślad za nim podąża ciemność, która z wolna spowija pogrążoną w konflikcie krainę zwaną Estarionem…

Estalavanes z rozpaczą musiał jej oddać sprawiedliwość, bo wygrała. Mimo zawrotów głowy spowodowanych brakiem powietrza wyraźnie widział toczący pianę ryj, szeroki i paskudny, pokryty szczeciniastą czarną sierścią. Nie miał siły wstać. Nawet nie próbował. Poddał się. Zrezygnowany, prawie pogodzony z nieuchronnym losem czekał na ostateczny ruch ze strony rozjuszonego zwierza, modląc się w duchu o szybką utratę przytomności.
Nikt nigdy nie słuchał modlitw wynaturzonego elfa. Wszechmocni nienawidzili go równie mocno, co czczący ich ludzie. Ale musiał być na tym bezlitosnym świecie ktoś, kto mógłby choć raz wysłuchać próśb udręczonego chłopaka. Ktoś, kto mógłby w swym miłosierdziu wysłuchać ostatniej prośby umierającego. I przeznaczenie chciało, by ktoś taki rzeczywiście istniał.
W odpowiednim miejscu. I równie odpowiednim czasie.


Paulina Rola
Urodziła się i mieszka w Katowicach. Jest mamą żywiołowej kilkulatki oraz żoną błyskotliwego mężczyzny. Pracuje w międzynarodowej korporacji, choć równolegle żyje pośród nieistniejących osób. Wychowała się na papierowych RPG-ach, dorastała w świecie gier komputerowych, książek oraz komiksów i nadal pozostaje dużym dzieckiem. Sporo czyta, ponieważ kocha przebywać w światach stworzonych przez ludzkie umysły. Inspiruje się dziełami J.R.R. Tolkiena, Terry’ego Pratchetta, Neila Gaimana, Anne McCaffrey, Christie Golden oraz pocztu pisarzy tworzących uniwersum „Dragonlance”. Przygodę z własną twórczością zaczynała od rysunku, lecz jak się z czasem okazało, sprawniej posługuje się klawiaturą aniżeli rysikiem.

Biały elf to pierwsza powieść z serii zatytułowanej Elegia o Nieśmiertelnym

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Fantasy
  • Wydawca: Novae Res, 2022
  • Format: 130x210, skrzydełka
  • Wydanie: pierwsze
  • Liczba stron: 652
  • ISBN: 978-83-8219-996-3

Recenzje czytelników

Nie można recenzować zapowiedzi. Chętnych do napisania recenzji zapraszamy po wprowadzeniu książki do sprzedaży.