Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Literatura dziecięca -> Ava i Tim. Droga na północ — Agnieszka Olejnik
Ava i Tim. Droga na północ — Agnieszka Olejnik

Ava i Tim. Droga na północ

Cena: 29,00 zł 24,65 zł
Nakład wyczerpany
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Czy uwierzysz, gdy ktoś powie ci, że magia może zmienić twoje życie? Albo że twoim najlepszym przyjacielem zostanie nierozgarnięty potwór, który miał zamiar cię zjeść? Nie uwierzysz? Tymek też nie wierzył…

Tymoteusz to nastolatek, któremu nic się nie udaje. Pewnego dnia spotyka tajemniczego mężczyznę, który chce mu pomóc i proponuje, aby zjadł magiczną roślinę o nazwie segulia. Chłopiec przyjmuje dar, nie wiedząc, jak wielkie niebezpieczeństwo czai się w pobliżu i jak długą drogę trzeba będzie przebyć, aby naprawić zło.

Tymczasem w zupełnie innym mieście, kraju, a nawet świecie królewna Ava odkrywa, że jej przeznaczeniem jest walka o władzę z… własnym ojcem. Nie chcąc dopuścić do spełnienia przepowiedni, dziewczyna postanawia uciec z domu.

Co wspólnego mają ze sobą królewna z odległego Toreline i nastolatek z Polski? Dlaczego droga obojga wiedzie na północ? Czy mimo dzielących ich różnic potrafią sobie zaufać? I czy każde z nich zdoła ocalić to, co dla nich najważniejsze?

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Literatura dziecięca
  • Wydawca: Novae Res, 2013
  • Format: 121x195mm, oprawa miękka, ilustracje
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 278
  • ISBN: 978-83-7722-831-9

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 1 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Agnieszka Bruchal  (14.08.2013)
Tymek jest zwykłym chłopcem, nie wyróżnia się wśród rówieśników, a jednak ciągle ktoś się z niego naśmiewa, może i jest troszkę bardziej pulchniejszy od kolegów z klasy, na domiar złego musi nosić okulary, gorzej chyba być nie może, zwłaszcza dla gimnazjalisty w nowym zupełnie nieznanym otoczeniu. Dawniej gdy miał dwóch przyjaciół o dziwnych imionach tak jak on sam było mu raźniej, teraz nie ma nikogo. W prawdzie nie zaznał przemocy fizycznej ze strony swych prześladowców, jednak wiele razy wolałby oberwać niż słuchać podłych wyzwisk wpijających się w głowę.
Pewnego dnia Tim, bo tak chłopca nazywali dwaj przyjaciele, oddala się od terenu szkolnego, wchodząc w las, by uniknąć szykan ze strony Jarka, to on zawsze był głównym prowodyrem zaczepek.
Idąc w głąb lasku, Tymek wpada w dziurę i się uderza, spostrzega,że w jamie jest dziwny mężczyzna, udający przyjaciela namówi chłopca na wypróbowanie dziwnej rośliny, nie, nie będzie musiał jej zjeść. Wystarczy,że zaciśnie ją dłoni i pomyśli to na czym tak bardzo mu zależy. Życzenie się spełni, jednak jak to w życiu bywa nic nie może być za darmo, jakie konsekwencje poniesie Tymoteusz swojej decyzji i czy cena nie będzie za wysoka? Oraz pytanie czy na prawdę było warto?


W równoległej krainie zwanej Toreline na dziedzińcu królewskim panuje poruszenie, któremu z okien swojej komnaty przygląda się królewna Avia. Niestety odpowiedzi na wiele pytań będzie musiała sama poszukać. Nie będą to dobre wieści, wręcz przeciwnie. Królestwu zagrozi ogromne niebezpieczeństwo, zaś głównym powodem zamieszania będzie zaginięcie pewnej rzeczy oraz sama Królewna. W jaki sposób są one powiązane? Tego trzeba będzie się dowiedzieć wraz z Avią. Zmierzyć w stronę północy, napotkać po drodze wiele niebezpieczeństw.

Dwoje nieznanych dzieci, podróżujących w to samo miejsce, mający podobny cel, może nawet taki sam.
Spotkają się na drodze, nie będą ufali wzajemnie, a jednak wspólny cel zbliży tych dwoje. Zaczną rozwiązywać zagadki, układać je w całość, ale wskazówki wcale nie będą takie łatwe, co gorsza czyhające niebezpieczeństwa sprawią,że nie jeden raz zwątpią. Co czeka u końca wyprawy? Czy uda się odnaleźć to co albo kogo szukają?

Powiem szczerze nie spodziewałam się tak wspaniałej przygody! Wybrałam się z Tymoteuszem oraz Avią w krainy, które były niesamowite, zaś dzieci okazały się wspaniałymi kompanami, Pani Agnieszka stworzyła coś niesamowitego, przygodę nie tylko dla dzieci, dorośli również zapragną dowiedzieć się czym jest tajemnicza roślina, kim tak na prawdę jest Sladen i w jakim celu zwodził Tima. Zaś Królestwo zamieszkiwane przez Avię będzie jawiło obrazami pięknych syren, skrzatów oraz innych przedziwnych istot, nie zawsze dobrych. Nie dość,że zagadka na prawdę jest nie byle jaka, bo oboje z dzieci otrzymuje poważną misję do wykonania. Fakt,że ich losy splotą się ze sobą nie jest bez znaczenia, ale co ukaże sam koniec...
Wielkie uznanie dla autorki, bo już na prawdę bardzo, bardzo dawno czytałam tak świetną, wciągającą książkę przygodową!

Dodaj własną recenzję