Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Science fiction -> Alkoya. Odcinek 1. — Grzegorz Mazur
Alkoya. Odcinek 1. — Grzegorz Mazur

Alkoya. Odcinek 1.

Cena: 26,99 zł 22,00 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Gdy odkrywasz nieznane zło, musisz wiedzieć, że odwrotu już nie będzie

Alkoya, królestwo przewodzące światu ludzi, staje w obliczu zbliżającego się nieuchronnie nowego, niepoznanego dotąd zagrożenia. Bezwzględne kreatury, których jedynym sensem istnienia jest zabicie każdej ludzkiej istoty, jak nigdy wcześniej, wyraźnie obierają cel. Dlaczego? Czy ktoś za tym stoi? Do rozwikłania zagadki przydzielona zostaje uzdolniona kreatorka Schisme Isvargat. Wraz z przyjaciółmi oraz niemile widzianymi, niespodziewanymi gośćmi z oddziałów wojsk królewskich wyrusza na misję z nadzieją na znalezienie wskazówek. Czy dzięki swoim niecodziennym zdolnościom uda się jej odkryć remedium na nadciągające zło? Przecież to, czego poszukujemy, często schowane jest głębiej, pozostając niewidoczne dla oczu...

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Science fiction
  • Wydawca: Novae Res, 2019
  • Format: 121x195
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 184
  • ISBN: 978-83-8147-386-6

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 1 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Maria Soczówka  (3.05.2019)
Podany z tyłu okładki blurb jest idealnym i najbardziej esencjonalnym przytoczeniem całej fabuły książki. Nic więcej związanego z samą akcją dodawać już nie trzeba, bo po prostu byłoby to zbyt wiele. Powieść jest niewielka, liczy bowiem 184 strony. Uważam, że bardzo trafne jest określenie jej jako "Odcinek". Czytając ją ma się wrażenie, że przepływamy przez fabułę pięknie rozbudowanego wstępu do powieści science-fiction z potencjałem. Z podobnym do wytworzonego przez autora światem nie miałam okazji się jeszcze spotkać, ale uważam że jest on niezwykle dopracowany. Kiedy czyta się szczegóły objaśniające proces kreacji, dane dotyczące maturitu czy skomplikowane procesy myślowe bohaterów, można otrzymać wiadomości esencjonalne w dużej pigułce. Każdy nowy świat książkowy to nowe wyzwanie, któremu według mnie autor sprostał ponad przeciętną. Lubię czytać literackie arcydzieła. Mam wtedy wrażenie, że każdą stroną, każdym słowem dane jest mi się delektować.

Okładka książki jest bardzo minimalistyczna, ale właśnie ta cecha oddaje idealnie tematykę zawartości. Dzięki bardzo przystępnemu językowi, czytelnik wręcz płynie przez fabułę. Można powiedzieć, że to taka powieść "na deser". Jestem bardzo ciekawa ile odcinków historii królestwa Alkoya jeszcze się ukaże. To, co dostajemy w zawartości tego małego tomiku, delikatnie drażni kubki smakowe czytelnika zachęcając aby sięgnął po więcej. Jest to więc równocześnie "książka-pułapka", z której ciężko jest się uwolnić.

Nie podchodzę na wstępie bardzo entuzjastycznie do powieści, których wielkość pokazuje że przeczytane zostaną bardzo szybko. W tym przypadku zrobiłam podobnie, ale przeżyłam bardzo pozytywne zaskoczenie, bo choć faktycznie - książka została pochłonięta, to ciągle trwam w niepewności co będzie dalej i nie mogę się tego doczekać!

Dodaj własną recenzję