Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Literatura obyczajowa -> Adam i Ewa idą do Nieba — Piotr Rutkowski
Adam i Ewa idą do Nieba — Piotr Rutkowski

Adam i Ewa idą do Nieba

Cena: 24,00 zł 20,40 zł
Nakład wyczerpany
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Dojrzały bunt młodości i ideałów.
Historia, w której rzeczywistość przenika się z metafizyką.

„Adam i Ewa idą do Nieba” to próba powieściowej oceny dzisiejszych czasów, w których bardziej kładzie się nacisk na formę niż treść. Mechaniczny wymiar życia zepchnął wszelką duchowość i subtelność w niebyt, lansując kicz w każdej możliwej postaci. Sformalizowane postaci godzą się ze schematem, czyniącym z nich miałkie osobowości.

Staś Szatan jest synonimem kreatywności, a otaczający go ludzie rzeczywistości, którą wypiera. Chłopiec symbolizuje tu spontaniczną naturalność, która pragnie się swobodnie realizować. Jednak przeciwstawia mu się prawdziwe zło, które ukrywa się pod postacią indoktrynowanej katechetki, uzależnionego pedagoga czy bezbarwnego karierowicza.

Piotr Jan Rutkowski (ur.1974) dziennikarz i filozof debiutujący jako autor w 2001 roku na łamach Miesięcznika „Śląsk” zbiorem opowiadań „Wygasanie”. Zaczynał u Feliksa Netza, cenionego poety i pisarza, a także popularnego dziennikarza „Radia Katowice”.

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Literatura obyczajowa
  • Wydawca: Novae Res, 2014
  • Format: 121x195mm, oprawa miękka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 202
  • ISBN: 978-83-7942-409-2

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 2 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Patrycja Cibis  (12.12.2014)
Zanim ją otworzycie najedzcie się dobrze, bo nie oderwiecie od niej oczu. Nawet nie zauważycie, że to już koniec:)Świetna powieść!!!


  Anna Kwaśkiewicz  (4.03.2016)
Zajefajna książka. Wpadła mi w ręce przypadkowo, bo znajomy podrzucił mi egzemplarz zakupiony na Targach Książki w Krakowie. No i masz! Czytałam ją przez dwa wieczory, a zaraz później jeszcze raz. Tak dobrze się ją czytało. Styl godny pozazdroszczenia. Sama nie piszę, ale chciałabym tak pisać, ja ten pan... Spokojnie mogę ją każdemu polecić na odstresowanie!!!!

Dodaj własną recenzję