Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Thriller -> Tam i z powrotem + trzy metry — Sebastian Orszulik
Tam i z powrotem + trzy metry — Sebastian Orszulik

Tam i z powrotem + trzy metry

Cena: 44,99 zł 38,24 zł
Wysyłamy w 1-3 dni roboczych
Książki dostarcza firma DPD
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Do czego się posuniesz, by zaspokoić swoje najskrytsze pragnienia?

Rzeszów, 2008 rok. Piwnica nowo wznoszonego bloku miała pachnieć wapnem i świeżą farbą. Zamiast tego unosi się w niej ciężki odór rozkładu. To tam śledczy odnajdują zwłoki mężczyzny.

Dla komisarza Dawida Wilka to kolejna rutynowa sprawa. Prokurator Bartosz Chojecki chce ją jak najszybciej zamknąć. Tylko Sebastian Orwicz przeczuwa, że za tą zbrodnią kryje się coś więcej — mimo że sam nie nosi policyjnej odznaki.

Orwicz kieruje budową nowego skrzydła miejskiego szpitala. To tam poznaje Annę Jagier, pielęgniarkę neonatologiczną, która burzy jego spokój i rozpala zmysły. Wkrótce okazuje się, że jej mąż jest ofiarą znalezioną w piwnicy.

Sebastian wie, że ta zbrodnia to dopiero początek. Podążając tropem prowadzącym do świata rodem z koszmaru — pełnego skórzanych pasów, erotyzmu i bólu — coraz bardziej zatraca się w poszukiwaniu prawdy. Nie dostrzega, że śmierć już wyciąga ręce po kolejne ofiary.

Tym razem jedną z nich może być on… albo Anna - jedyna osoba, dla której Sebastian odważyłby się zejść do samego piekła.

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Thriller
  • Wydawca: Novae Res, 2026
  • Format: 130x210
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 380
  • ISBN: 978-83-8423-410-5

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 2 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Anna Kaczor  (1.05.2026)
Mamy 2008 rok w Rzeszowie, kiedy w piwnicy nowo wznoszonego bloku zostają odnalezione zwłoki mężczyzny. Sprawą ma zająć się komisarz Dawid Wilk oraz prokurator Bartosz Chojecki. Oboje pragną jak najszybciej zakończyć śledztwo. Jednak Sebastian Orwicz, chociaż nie jest żadnym policjantem, przeczuwa, że nie wszystko jest takie, jak się początkowo wydaje. Na dodatek okazuje się, że był to mąż Anny Jagier, którą poznał jakiś czas temu i połączyło ją z nią coś więcej. Na dodatek to on zostaje oskarżony o to, że miał motyw. Sebastian jednak nie zamierza dać się wsadzić za coś, czego nie zrobił, a wręcz przeciwnie. Zamierza odkryć prawdę, jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo ukochanej. Czy mu się uda? Gdzie będzie musiał się udać? Co odkryje? Z jakim niebezpieczeństwem będzie musiał się zmierzyć.

Pomysł na fabułę był naprawdę dobry, tak samo, jak i jej napisanie. Książkę czytamy z perspektywy wielu osób, co naprawdę dużo wnosi. Pozwala wszystko lepiej zrozumieć, bardziej wczuć się w całą historię, we wszystkie wątki (nie tylko ten z morderstwem). Mnie naprawdę się podobała i wciągnęła na tyle, że przeczytałam ją w jeden wieczór.
Akcja sprawnie poprowadzona, ze zwrotami, które mnie zdecydowanie potrafiły zaskoczyć. Książkę czytało się dość szybko, a podczas czytania towarzyszyło mi wiele emocji.

Bohaterów mamy większą ilość. Każdy z nich na swój sposób ciekawy, każdy warty poznania, chociaż nie każdego polubiłam.

„Tam i z powrotem + trzy metry” to książka z ciekawą i wciągającą historią, która mnie się podobała. Z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA


  Aleksandra Iwanek  (17.06.2026)
*współpraca reklamowa*

Kolejny debiut, który trafił w moje ręce, i który dość mocno mnie zaskoczył. Książka opisywana jako thriller, ale według mnie to bardziej gatunkowy mix, który idealnie nadał by się na scenariusz filmowy. Autor tutaj puścił wodzę fantazji, choć jak sam zaznacza na końcu cześć wydarzeń zdarzyła się naprawdę, które ciężko stwierdzić, bo życie umie zaskakiwać, ale te najbardziej szalone kwestie, które zostały w książce poruszone, to jednak mam nadzieję, były tylko fikcją.

W piwnicy nowo budowanego budynku odnalezione zostają zwłoki mężczyzny. Dla policji to kolejna rutynowa sprawa, jednak prokurator chce ją jak najszybciej zamknąć, tym bardziej, że ma już wytypowanego podejrzanego. Sebastian jest kierownikiem budowy, ma romans z żoną zamordowanego mężczyzny, i tylko on ma przeczucie, że ta sprawa jest dużo bardziej złożona, niż zakładają śledczy. Mężczyzna postanawia rozwiązać ją na własną rękę, w tym celu ucieka, wkracza do niebezpiecznego i pełnego żądz świata, by odkryć prawdę, która może okazać się wstrząsająca. Mając na celu bezpieczeństwo swoje, Anny i jej dzieci, nie waha się, podejmuje odważne decyzje, działa na granicy prawa i pociąga za wszelkie możliwe sznurki.

To była dość niezwykła i nietypowa książka, bo to co sobie o niej założyłam, miało niewiele wspólnego z tym co się w niej działo. Spodziewałam się thrillera z elementami kryminału, historii pełnej zagadek i niuansów. Dostałam coś na kształt scenariusza filmu sensacyjnego, w którym pojawiły się elementy romansu, kryminału, thrillera, jak i elementy jakby szpiegowskie. Zdecydowanie dominuje tutaj akcja i sensacja, ucieczki z więzienia i przed policją, nielegalne walki, nielegalne interesy, zbrodnie oraz wisienka na torcie ukryty za kurtyną świat, w którym wyzwalane są żądze, gdzie ból i przyjemność się ze sobą mieszają, ale nawet jeśli znacie takie połączenia z innych książek, to tutaj autor poszedł zdecydowanie dalej i to połączenie weszło na inny poziom, nawet ja na chwilę zaniemówiłam, ale jestem pod wrażeniem.

Książka podzielona została na części, co ja bardzo lubię, a tutaj ten podział, uporządkował fabułę i dał możliwość przyjrzenia się niektórym kwestiom czy wydarzeniom z szerszej perspektywy. Pierwsza, najobszerniejsza cześć to taki wstęp, ale i w jakimś stopniu rozrysowanie nam całej fabuły i wskazanie tego, czego można się mniej więcej spodziewać, tutaj zostały zbudowane problemy i kwestie do rozwinięcia. Kolejne części krok po kroku odkrywają przed nami tajniki życia naszych bohaterów, pokazują inny świat, pokazane zostają nam wydarzenia z perspektyw innych bohaterów, a to pozwala nam zrozumieć co i dlaczego się stało, choć będzie się to odbywało raczej powoli, bo fabuła nie raz zaskakuje, a autor naprawdę mocno tutaj namącił.

Fabuła szybka i dynamiczna, choć panuje tutaj względny porządek, to mimo wszytko można się czasami pogubić w tym całym gąszczu wydarzeń. Nie wiem gdzie autor postawił granicę pomiędzy prawdą a fikcją, ale zdecydowanie jak dla mnie wprowadził tutaj za dużo zamieszania, momentami brakowało mi konkretów, a przez to też czuję niedosyt, bo na niektóre pytania nie znalazłam odpowiedzi, a może gdzieś w tym szaleństwie mi one umknęły. Przez to szybkie tempo akcji, te przeskoki pomiędzy perspektywami, i mnogość wątków, czasami naprawdę czułam ogromna irytację, a nawet frustrację, ale przez to muszę przyznać, że emocji i wrażeń ta książka dostarczyła mi sporo.

Debiut uważam za udany, a książkę oceniam jako bardzo dobrą, bo choć nie wszytko było idealne, a mi ciśnienie nie raz się podniosło, to dobrze spędziłam czas przy lekturze. Przeczytałam ją na dwa razy, bo musiałam zrzucić z siebie frustrację i niektóre elementy po prostu ogarnąć zanim przyjdzie czas na ciąg dalszy. Książka moim zdaniem godna polecenia, oryginalna, ciekawa, taka trochę inna, wiec fani nietypowych lektur powinni być z niej zadowoleni.

Dodaj własną recenzję
Darmowy transport przy zamówieniu co najmniej 2 książek!
Liczba:  
      Dodaj do koszyka
Zakupy w Zaczytani.pl są bezpieczne.
Ci, którzy kupili tę książkę, kupili również:
Porto Venere - nowe życie — Eliza Borowiak Porto Venere - nowe życie — Eliza Borowiak
Nie ma silniejszego pragnienia niż życie w miłości. I większego bólu od jej braku.

Ana to wrażliwa dziewczyna, która właśnie rozpoczyna dorosłe życie. Pra...