Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Fantasy -> Zgromadzenie — Joanna Jarczyk
Zgromadzenie — Joanna Jarczyk

Zgromadzenie

Cena: 37,99 zł 32,00 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Chroniąc świat przed złem, strzeż się, by samemu nie stać się tym złym…

Wstępując do Zgromadzenia, Damien bierze na swoje barki niezwykle ważne zadanie – wraz z innymi Stróżami musi ochronić ludzkość przed Łowcami, uniemożliwić im odebranie człowiekowi najważniejszych cnót: wiary, nadziei i miłości. Jak jednak walczyć ze złem, gdy moralność tych, którzy mieli być wzorem, staje pod znakiem zapytania… Kto tak naprawdę jest zły i z kim mamy walczyć? Czy zabijając złoczyńcę, nie stajemy się tacy jak on? Z tymi wątpliwościami będzie musiał zmierzyć się Damien.
„Zgromadzenie” nie jest baśnią o walce dobra ze złem, w której dobro zawsze wygrywa, a bohaterowie to szlachetni mężowie pełni cnót. To powieść o walce z własnymi słabościami, poszukiwaniu swojej tożsamości i przeciwstawianiu się autorytetom.

To była pierwsza w życiu akcja Damiena. Akcja, na którą czekał już od początku szkolenia. Chciał tego, czego chciał każdy Stróż, począwszy od Samuela. Pragnął przyczynić się dla dobra świata i ocalić ludzkość przed marazmem. Gdzieś w jego ludzkim umyśle kłębił się strach, ale i ogromne podekscytowanie, tym, co miało nastąpić. Niezwykła energia wirowała we wszystkich nerwach, w żyłach mieszała się z krwią. Zacisnął pięści i uczynił to, co zrobili pozostali Stróże. Runął w dół, wzdłuż starej fabryki.

Joanna Jarczyk
urodzona w 1994 roku. Pisze, rysuje i gra. Jej życie polega na spełnianiu się w owych trzech pasjach. Pracuje jako organistka kościelna; we wrześniu 2017 roku wydała swoją pierwszą książkę w formie e-booka pt. Vide.
Obecnie pracuje nad kontynuacją Zgromadzenia.

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Fantasy
  • Wydawca: Novae Res, 2018
  • Format: 121x195, skrzydełka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 352
  • ISBN: 978-83-8147-254-8

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 3 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Agata Głowacz  (9.12.2018)
„Zgromadzenie” wywarło na mnie ogromne wrażenie i muszę przyznać, że z taką wizją mroku i światła nie miałam jeszcze do czynienia. Podoba mi się kreatywność autorki, którą ujrzałam w tym dziele. Barwni bohaterowie i akcja wciągnęła mnie na dobre. Nie mogłam się od niej uwolnić dopóki, dopóty nie przeczytałam ostatniego słowa. Przygoda zarówno ze Stróżami, jak i z Łowcami dopiero się rozpoczęła, a ja już nie mogę się doczekać aż wpadnie mi w ręce kolejny tom. Oprócz przyciągającego opisu, do książki przyciągnęła mnie również okładka, która idealnie oddaje klimat powieści.
Ta książka wymiata! Gorąco ją polecam! Jest fantastyczna, fenomenalna! Autorka napisała świetną powieść, którą miałam okazję przeczytać i jestem z tego zadowolona. Historia, jaką poznałam, zachwyciła mnie i z niecierpliwością czekam na dalsze losy Damiena i Catherine.

Całość: http://arystokratkispodksiegarni.blogspot.com/2018/12/walka-mroku-i-swiatosci-czyli.html


  Kamila Zielińska  (22.01.2019)
Damien Rimet za namową swojego najlepszego przyjaciela Louisa Daquina wstępuje do Zgromadzenia Stróżów. Zostaje poddany operacji wszczepienia mocy, przechodzi szkolenie, a jego życiowym celem staje się polowanie i zabijanie Łowców. Jednakże już na pierwszej misji, wiara nowego Stróża zostaje wystawiona na próbę. Łowczyni, opisana w Księdze Stróżów jako bezduszny i bezwzględny potwór, daruje mu życie. Rimet nic z tego nie rozumie. Przecież na szkoleniu uczyli, że Łowcy są źli i trzeba ich zabić. Te monstra odbierają ludziom boskie cnoty, a jednym z takim przypadkiem byli jego rodzice. Czy wszystko w co Damien miał uwierzyć było wyssanym z palca kłamstwem? Dlaczego bezwzględna Łowczyni nie zabiła go przy nadarzającej się okazji, tylko puściła go wolno. I co postanowi Damien, kiedy będzie musiał wybierać między poczuciem obowiązku a przyzwoitości?

Kreacja świata i podział na Stróżów oraz Łowców na pierwszy rzut oka może się skojarzyć z typowym podziałem dobra i zła. Stróżowie po przejściu zabiegu wszczepienia mocy stają się silniejsi, nie nękają ich żadne choroby, a po przemianie posiadają parę skrzydeł, przez co przypominają anioły.

Co do Łowców, to Świętej Księdze Stróżów, której każdy z członków Zgromadzenia musi przestrzegać, i która jest dla nich niczym Biblia dla zwyczajnego katolika, jest napisane, że są to istoty, które kiedyś były ludźmi, lecz przez wszczepienie mrocznej mocy ich ciała zostały zdeformowane i wyglądem przypominają bestie. Aby zasłonić zniekształcone ciało, zasłaniają je w całości. Noszą szaty z kapturem, a na dłoniach rękawiczki.

Jestem zachwycona opowieścią. Przepadłam. Styl autorki powodował, że odpływałam natychmiast, aż obudziłam się o 3 w nocy na ostatniej stronie powieści. Lekki i przyjemny!
Domagam się następnego tomu w trybie natychmiastowym, gdyż jestem bardzo ciekawa, jak dalej potoczy się walka między Stróżami i Łowcami. Po zakończeniu mam nadzieję, że autorka nie strzeliła sobie w kolano śmiercią jednego z bohaterów. Czekam na kolejną część z niecierpliwością!

Cała opinia dostępna na: https://ksiazkaiwyobrazniatoprawdziwamagia.blogspot.com/2019/01/26-zgromadzenie.html


  Jolanta Bugała-Urbańska  (28.01.2019)
„Zgromadzenie” to pierwsza część cyklu "Wyjęta ze zła" i świetny początek nowej fantastycznej serii.

Fabuła opiera się na odwiecznej walce dobra ze złem. Stróże i Łowcy to naturalni wrogowie. Ci pierwsi, dobrzy z białymi skrzydłami, mają ustrzec ludzkość przed złymi Łowcami, zniekształconymi i kryjącymi się pod ciemnymi kapturami, odbierającymi ludziom cnoty miłości, wiary i nadziei. Banał powtarzający się w wielu książkach i filmach? Nic bardziej mylnego. Damien, młody Stróż odkrywa, że nie wszystko jest białe, lub czarne jak mu dotychczas wpajano. Czy Zgromadzenie Stróży ma swoje ciemne sekrety? A może i Łowcy nie do końca są tacy bezwzględni i źli?

Do dylematów moralnych Damiena przyczynia się Łowczyni Catherine, na którą ten natyka się podczas swojej pierwszej akcji. Wbrew temu, co podaje dekalog Zgromadzenia, dziewczyna nie tylko daruje mu życie, ale również jej twarz nie jest zniekształcona. Chłopak zaczyna mieć wątpliwości, czy zabijanie Łowców jest rzeczywiście chwalebne, czy pozbawiając ich życia nie staje się równie zły?

Cudowna opowieść, którą czyta się z prawdziwą przyjemnością. Świat kreowany przez autorkę i dylematy, których doświadczają bohaterowie sprawiają, że chce się poznać dalsze ich losy. Ja z pewnością będę kontynuować ich historię, gdy pojawią się kolejne tomy.

Dodaj własną recenzję